Masturbaatio koetaan edelleen

Salailtavaksi ja häpeälliseksi. Tämän sanon seksiin liittyvien keskusteluosioitten palstoilla kenttätutkimusta tehneenä.

Onko siinä jotain toisarvoista, jos rakastaa itseään ja osoittaa sen itselleen harrastamalla seksiä itsen kanssa ?
23307
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Vai sillälailla taidat tykätä hiplata kikkeliä

Äänestä
  • Tai siis sen omistajasta siis. Olen Bi.

    Äänestä

  • Helpottakaa itseänne kirjoitti:

    Tai siis sen omistajasta siis. Olen Bi.

    Riipu kikkelikin seisoo jaa ja jököttää ! Riippu kikkeli !

    Äänestä

Täh ? Jokainen poika ja mies vetelee käteen elämänsä aikana ja siitä joku on tekemä häveliästä toimintaa ? Tuonkin aloitus vietin kirjoittaja on varmasti vetänyt hanskaan.

Äänestä
  • Ei ihme, että ollaan keski-ajalla, kun naiset ei vieläkään masturboi.

    Äänestä

  • Hä hääää!!!!!!!!!!!! kirjoitti:

    Ei ihme, että ollaan keski-ajalla, kun naiset ei vieläkään masturboi.

    Naisillahan on oliko se 50%:lla dildo.

    Äänestä

  • Ruilauksen mäki kirjoitti:

    Naisillahan on oliko se 50%:lla dildo.

    omistaa dildon viimeisimmän kyselyn mukaan.

    Äänestä

  • ... kirjoitti:

    omistaa dildon viimeisimmän kyselyn mukaan.

    Eli 90% tykkää sotkea välillä isolla patukalla.

    Äänestä

Lähestulkoon jokapäiväinen ruumiintoiminto vain minun mielestäni. Ei siinä ole mitään noloa. Kavereiden kanssakin monesti asiasta mainitaan. Laitan toki verhot kiinni jos kuljen heijari irrallaan. Jos ei viikkoon sitä tee, niin seisoo koko ajan :P

Äänestä
  • Itsetyydytys oli aikanaan kovasti tuomittu seksuaalisuuden muoto. Sittemmin sitä alettiin kutsua masturbaatioksi, mutta sekin sana koetaan jotenkin negatiiviseksi.

    Nykynuoret ovat todella fiksuja ja käyttävät sanaa Sooloseksi.

    Minusta ilmaisu on hieno, seksiähän voi harrastaa yksin tai kaksin tai vaikka miten.

    Me kaikki, niin miehet kuin naisetkin olemme harrastaneet sooloseksiä. Nautitaan asiasta!

    Äänestä

  • --x-- kirjoitti:

    Itsetyydytys oli aikanaan kovasti tuomittu seksuaalisuuden muoto. Sittemmin sitä alettiin kutsua masturbaatioksi, mutta sekin sana koetaan jotenkin negatiiviseksi.

    Nykynuoret ovat todella fiksuja ja käyttävät sanaa Sooloseksi.

    Minusta ilmaisu on hieno, seksiähän voi harrastaa yksin tai kaksin tai vaikka miten.

    Me kaikki, niin miehet kuin naisetkin olemme harrastaneet sooloseksiä. Nautitaan asiasta!

    Voiko saada Aidisin jos yksin veivaa kikkeliään ?

    Äänestä

Avot.

Äänestä

hieno asia. Siinä vain kannattaa olla varovainen, nimittäin kerran rupesin aamukrapulassa runkkoomaan, niin kesken runkkuun rupes peukalosta suonta vetämään, niin meenasin jiähä nalakkii. Sitä se oes vielä puuttunna.

Äänestä

olen pervo, ehkä?

Äänestä
  • Lukekaa tuo niin tiedätte mistä kyse.

    http://www.tiede.fi/artikkeli/713/yhden_puoskarin_ahneudesta_syntyi_maailman_julkisi

    NÄIN SE ALKAA: Yhden puoskarin ahneudesta syntyi maailman julkisin salaisuus

    01.06.2007

    Teksti: Erkki Kauhanen

    Noin kolmesataa vuotta sitten lontoolainen lääkäri hoksasi oivan konstin
    edistää bisneksiään. Hän keksi, että itsetyydytys on sairaus, joka kammottavalla
    tavalla tuhoaa ruumiin ja mielen. Huijaus onnistui niin hyvin, ettei masturbaatiopaniikki
    ole vieläkään tyystin hellittänyt.

    Julkaistu Tiede-lehdessä 5/2007


    Maailman julkisin salaisuus on, että miltei jokainen masturboi, todennäköisesti myös sinä.

    Nyt osa lukijoista hämmentyi. Jotkut suuttuivat. Muutamat ehkä peruuttavat tämän lehden tilauksen. Siinä ei ole mitään uutta. On jopa ihmisiä, joiden ura on tuhoutunut masturbaatioon. Yksi heistä on Joycelyn Elders. Eikä kyse edes ollut hänen omasta masturbaatiostaan.

    Suopeus koitui tuhoksi

    Surgeon general on Yhdysvaltain korkein lääkintöviranomainen. Kun lasten seksuaaliseen kehitykseen erikoistunut professori Joycelyn Elders nimitettiin tuohon virkaan 1993, hän oli ensimmäinen musta ja vasta toinen nainen tällä paikalla.

    Vuodenvaihteessa 1994-1995 Elders osallistui YK:n aids-konferenssiin. Sen lehdistötilaisuudessa häneltä kysyttiin, eikö masturbaatiota voisi suositella turvaseksinä, jonka avulla nuoret välttäisivät aidsin tartuntariskin.

    Elders vastasi, että masturbaatio on osa ihmisen normaalia seksuaalisuutta, joten ehkä sitä todellakin pitäisi opettaa. Se oli Virhe. Lehdissä Eldersiä haukuttiin masturbaation ylipapittareksi. Konservatiivit raivosivat. Lopulta presidentti Bill Clinton pyysi häntä eroamaan. JA JATKUU LINKISSÄ:

    http://www.tiede.fi/artikkeli/713/yhden_puoskarin_ahneudesta_syntyi_maailman_julkisi

    Äänestä

  • Puhtaus on pyhyyttä.

    Äänestä

eikä siinä oo yhtään mitään hävettävää koko touhussa

Äänestä
  • Mieluummin yksin, kuin huonon kaverin kanssa....mukavuudenhaluinen harrastaa sooloseksiä, eikä käytä toisia ihmisiä seksuaalisten tarpeittensa tyydyttämiseen !

    Äänestä

  • Konstit on monet kirjoitti:

    Mieluummin yksin, kuin huonon kaverin kanssa....mukavuudenhaluinen harrastaa sooloseksiä, eikä käytä toisia ihmisiä seksuaalisten tarpeittensa tyydyttämiseen !

    nainen on meille miehille niin monesti vain pussien tyhjennysreikä kun voi ihan hyvin harrastaa sooloseksiä esim.sillon kun oma kulta ei jaksa panna

    Äänestä

Silmät kiinni ja hyvä mielikuvitus, niin kyllä majoneesi lentää.

Äänestä

Monissa maissa masturbointi julkisella paikalla on kansanhuvia. Suomessa se on rikos.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hä häää!!!!!!!!!!!!! kirjoitti:

Salailtavaksi ja häpeälliseksi. Tämän sanon seksiin liittyvien keskusteluosioitten palstoilla kenttätutkimusta tehneenä.

Onko siinä jotain toisarvoista, jos rakastaa itseään ja osoittaa sen itselleen harrastamalla seksiä itsen kanssa ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu