Savonarola on yksinään Saatanan sotakoneisto!
Saatana ei tarvitse liittolaisia!
Uskossa.
9126
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Jos tahdot tietää kuka tällä palstalla on saatanan liittolainen, niin kerron, että ekivaari on yksi sellainen. ekivaari pitäisi poistaa tältä foorumilta pysyvästi.
Ettet vaan olisi Savonarola multinikkeilemässä taas? Savonarolalla on tapana tukea itseänsä monella nikillä kun ei saa muuten tukea.
Nimimerkki piste (.) esitti väärän syytöksen. En ole huomannut Savonarolalla tuollaista tapaa, jonka väität hänellä olevan.
Yleistä tuollainen monella nickillä esiityminen on, esim. ekivaari käyttää sitä tapaa kaikista eniten tällä foorumilla.
nicciydy muilla niceillä palstalla, mutta on silti saatanan liittolainen julmuuksineen, katkerine ja vihaa uhkuvine kirjoituksineen!
Niin, olen aivan samaa mieltä Saviksesta!
kieroile nikellä. Mutta aloitus sinänsä periaatteeltaan on ihan totta. Ekivaari on demonisten voimien käytössä, ja lietsoo antikristillistä valhe-evankeliumia tarmolla, joka on henkivaltojen aikaansaamaa toimintaa.
* Sen vaan kokee hengessään, kun lukee hänen viestejään, siksi en vastaile hänelle juurikan Raamatunlauseilla, vaan keskityn siihen henkeen ja asian antikristilliseen sanomaan, joka on alusta asti Raamatun Kirjoituksia vastaan, vääristäen ja manipuloiden Jumalan sanaa omiin harhaisiin uskomuksiinsa.
* Ystävällisyydessään hyvin vaarallinen ihmiselle, joka ei itse tunne Raamattua ja sen evankelista ,apostolista ristin ja veren sanomaa.
* Ekivaari kieltää Jeesusken veren ka ristin uhrin, vääristäen ne symbolisiksi ja niin, että veri ei esm. ole minkään arvoista, koska Jeesuskin on syntinen ekivaarin opin mukaan. Hän on VAARALLINA, evankeliumin ja Raamatun pelastussuunnitelman kannalta.
* Hän on keskittynyt murtamaan ristin ja veren keskeisyyden pelastuksen ainoana lähteenä. Alkaen siitä, että hänen jeesuksensa on ainoastaan Joosefin siittämä ja sitä kautta yhtälailla Aadamin lankeemuksesta osallinen. Ja juuri tämä on se hänen oppinsa vaarallisin perusta, koska se ei ole mikään perusta, vaan eksytystä synkimmillään. Varokaa EKIVAARIN SANOMAA. Raamattu ei sitä tunne, vaikka hän nimenomaan eksyttää massiivisella Raamatun lause-arsenaalillaan.
syytöksesi Savonarolasta! "< Savonarola on yksinään Saatanan sotakoneisto! >" ?
Vääristelee Raamattua, uskottelee ihmisille että hän on synnitön, puhuu Raamatun sanoja niitä vääristellen jolloin se aiheuttaa uskovaisten kesken kitkaa, halventaa Jeesuksen nimeä vääristämällä sitä yms.
On tälläkin paltalla kietänyt Jeesuksen kautta tulevan vanhurkautumisen. Sanoo vanhurskauttamisen olevan lähtösisn perkeleestä. On näin tehnyt Pyghän Hengen pilkan pitäessään epäpyhänä liiton veren ja tallaa jukisesti Jeesuksen jalkojensa alle tällä tavoin julkisesti rienaten. Mohis olet vaarallisella tiellä puolustellesasi sellaisen synnin tehnyttä, jota 3i Raamtun mukaan anneta anteeksi tässä eikä tulevassa ajassa. Osallistutko siis saviksen ksynteihin puolustelemalla häntä?