Taidan olla vähän ihastunut sinuun.. Saat minun jalat tutisemaan ja sydämen hakkaamaan. Kukaan vielä ei ole saanut minun jalkojani tutisemaan ennen.
Mutta sinulla on jo joku.. Toivottavasti en vaikuttanut tylyltä silmissäsi kun viimeksi puhuttiin. Olin vain niin jähmettynyt ja jännittynyt siitä, että tulit puhumaan minulle.
Kaikkea hyvää sinulle.
Toivottaa,
Puolikas Nainen
Mutta sinulla on jo joku.. Toivottavasti en vaikuttanut tylyltä silmissäsi kun viimeksi puhuttiin. Olin vain niin jähmettynyt ja jännittynyt siitä, että tulit puhumaan minulle.
Kaikkea hyvää sinulle.
Toivottaa,
Puolikas Nainen
Vastaukset 8
Vanhimmat
missäspäin tämä mahtaa olla?
Vantaalla.
Hauska yhteensattuma. Olen T.T ja Vantaalta. Mutta varmaan sitten väärä, kun en muista puhuneeni kellekkään tutulle vähään aikaan..
Voi, kunpa olisitkin se.. Tietäisitpä vain kuinka paljon tahdon tutustua sinuun ja oppia tuntemaan sinut paremmin. Emme ole kunnolla edes tuttuja, näemme usein mutta vähän aikaa kerrallaan, valitettavasti.
Tietäisitpä vain kuinka paljon joka päivä ajattelen sinua ja kuinka paljon odotan, että saan nähdä sinut taas.
Tietty voisit antaa hieman yksityiskohtaa, miltä MINÄ näytän, niin osaan sanoa olenko kyseessä..?
Onko mulla lapsia? Länsi- vai itä-vantaalta?
Sinä seurustelet jo jonkun kanssa, eikö niin?
Olen usein miettinyt, että millainen nainen sinun sydämesi on vienyt.. Ja oletteko kovin onnellisia yhdessä.. Toisin sanoen toiveajattelua mahdollisesta suhteen loppumisesta ja että sen jälkeen minulla olisi edes jonkinlainen mahdollisuus saada sinut. Lapsia sinulla ei ole ainakaan tietääkseni. Sinäkin katsot minua usein ja pitkään ja hakeudut lähelleni ja juttelemaan kanssani. Olen saanut sellaisen käsityksen, että sinullakin olisi ollut ihastumista siitä ekasta, tokasta tai kolmannesta silmäyksestä lähtien. Mutta en tietenkään voi olla varma, kun emme koskaan pääse oikein kahden juttelemaan missään. Joka tapauksessa minua ei ole koskaan ennen kukaan näin pahasti saanut sekaisin heti ensimmäisellä tapaamisella, veit sydämeni heti. En kuitenkaan tunne sinua kunnolla oikeasti, mutta tiedän, että olet hyvä mies.
Tänäänkin näimme, mutta vain hetken. Tulit niin lähelle minua ja aloin täristä ja voimaan pahoin. Voi voi, miten olet saanut minut sekaisin!
Seuraavalla kerralla kosketa minua rohkeasti:-)