olisit käynyt specsaverissa !

te kiero

Onko kukaan ostanut Specsaverista silmälaseja ? Oliko hinta alhaisempi kuin muista ketjuista, vai tuliko yhtä kalliiksi ? Kun olin jo rillit ostanut, muistin mainoksen "Olisit käynyt..."
Kyllähän yksitehoja ostaa vaikka netistä mutta jos tarvii monitehot ja on esmes karsastusta ei pääse yhtä halavalla. Ja linssithän ne maksaa, kehykset ei niin pal.
Aina meitä kierosilmiä sorsitaan :)

2

327

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Yksi kauppa mainostaa ikä-alennusta. Ketä sorsitaan, joo - meitä nuorempia. Epäreilua meininkiä, niin kuin ikäänsä voisi itse mitenkään vaikuttaa, vai voiko muka ?
      Tasa-arvoa hohoi !

      Jos joku mainostaa antavansa toiset lasit ilmaiseksi, siinäkin on oltava joku jippo, mutta mikä ?

      Ikänäkökö alkaa siinä 40n jälkeen milloin alkaa monitehoja tarvita. Vai missä iässä itse sait nuo lasit ?

    • Silmän puolikas

      Specsaverilta tuli silmälasit hankittua 1,5 vuotta sitte.
      Seuraavan kerran hankin silmälasit kyllä muualta ja ehdottomasti linssit lasia, eikä mitään muovia.
      Vajaa puoli vuotta pysyivät linssit suht koht naarmuttomina, mutta nyt on toisessa linssissä
      samentumia, vaikka linssejä on puhdistettu niin hellävaroen kuin suinkin.

      Edelliset linssit olivat prässättyä lasia ja ei naarmun naarmua, eikä samentumia, vaikka ne ovatkin yli 5 vuotta olleet käytössä ja samalla tavalla puhdistettu, kuin nämä specsaverin linssit.
      Taitaa se olla joka silmälasikaupassa, jos muoviset ostaa, niin eivät kauan kestä naarmuuntumatta, vaikka olisi mikä kovapinnoite tahansa.
      Täytyy näemmä erikseen vaatia linssimateriaaliski lasia, kun uusii silmälasit vastaisuudessa.
      Ei taida specsaverissa olla muuta kuin muovia.
      Ei vaan viittis vielä ihan mennä uusimaan silmälaseja, koska noistakin maksoin muutaman satasen.
      Kyllä ne naarmut heikentää näkemistä, eikä niitä linssejä mikään takuu korvaa, vaikka niin väittävät, että saa vaikka uudet linssit, jos ei ole tyytyväinen.

      Eivät korvaa linssejä, koska asiakas on ollut huolimaton linssien puhdistusen kanssa, vaikka tuskin kukaan silmälaseja niin puhdistaa, että ne voivat naarmuuntua, koska oma näkeminenhän siinä on kyseessä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Korjaa toki jos...

      Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä
      Ikävä
      29
      2815
    2. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

      Oletko päättänyt etukäteen?
      Ikävä
      93
      1067
    3. Koetko sä mitään

      Syyllisyyden tunteita siitä mitä teit mulle?
      Ikävä
      58
      921
    4. Mies muistatko kun näit

      Mut ensimmäisen kerran? Missä se oli? Hyvää yötä.
      Ikävä
      66
      885
    5. olet kaiken rakkauden arvoinen

      Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy
      Ikävä
      26
      857
    6. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
      Suomalaiset julkkikset
      6
      857
    7. Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?

      Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.
      Ikävä
      65
      814
    8. Olisi kiva

      Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä
      Ikävä
      37
      810
    9. Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa

      Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu
      Ikävä
      136
      739
    10. Oot mun koko maailma

      Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹
      Ikävä
      75
      734
    Aihe