kai sentään on jonkinlainen koulutus?
Minkälainen koulutus Kataisella
on vvministeriksi
12137
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Yhteiskuntatieteiden maisteri.
Ei vakihommia.
http://www.eduskunta.fi/triphome/bin/hex5000.sh?${APPL}=hetekaue&${BASE}=hetekaue&${THWIDS}=60.55/1281101695_226402&${oohtml}=hex/hex3500&${html}=hex/hex3500&${snhtml}=hex/hexnosyn&${savehtml}=/thwfakta/hetekau/hex/hex3000.shtml&tyyppi=hakusetti
Yhteiskuntahuijausten mestari.
toiminut tämän vaalikauden. Se jää nähtäväksi, mikä hänen vakanssinsa tulee olemaan seuraavien vaalien jälkeen.
Eduskuntaan hänet kyllä äänestetään. Siitä olen varma. Tosin kyllä sanotaan jotenkin näin, että "mikään ei ole varmaa, paitsi kuolema ja sekin vain kerran elämässä"
P.S. opettele linkkaamaan. Jooko ?
peruskoulupohjaasi.
Opettele googlaamaan, niin ei tarvitse kysellä.
Yrityksen ja erehdyksen menetelmällähän tuo näyttää sössivän valtion asioita?
Kuka voi olla niin hullu, että äänestäisi tätä pelleä seuraavissa vaaleissa?
lue ketjun toinen viesti.
Ei Katainen yksin ole mitään sössinyt, eikä hallituskaan. Globaalin talouskriisin aiheuttamaa ongelmaa yrittävät kaikkien muidenkin maiden hallitukset ratkaista.
selitti miten tuleva talouskriisi ei tule koskemaan meitä koska meillä on asiat hoidettu niin hyvin. Katainen tarkoitti tietysti sanoessaan meitä että rikkaita ja poliitikkoja.
ei se titteli näytä korreloituvan älykkyyteen millään tavalla. Voihan sitä olla vaikka mikä maisteri tahansa, mutta silti tyhmä kuin saapas. voihan joku pöllö sanoa että on uimamaisteri, vaikka ei osaisi edes uida...
eikä noihin hommiin mitään koulutusta vaadita, sinne kun näyttää pääsevän jos nuolee tiettyjen henkilöiden persettä, antaa vähän lahjuksia kavereille ja myy sielunsa..
http://www.youtube.com/watch?v=i0xx7tb3Ju4
Presidentti Halonen on oikeustieteen kandidaatti, siis alempi korkeakoulututkinto. Työskennellyt ainoastaan sos.dem. puolueessa ja SAKssa. Eipä ole hänelläkään rahvastyöläisen taustaa, vaikka työläispuolueessa toimiikin.
toimillaan saanut maahan lamaa kuten Katainen.