En suosi mitään kotimaista, jos vain mahdollista niin kaikki jotain muuta...
http://www.uusisuomi.fi/raha/98706-is-vertailu-paljastaa-finnair-on-torkean-kallis
Kallis ja paska maa.
http://www.uusisuomi.fi/raha/98706-is-vertailu-paljastaa-finnair-on-torkean-kallis
Kallis ja paska maa.
Vastaukset 6
Vanhimmat
laitetaan konkurssiin tämä maa.......
Maailmassa on paljon ihania maita; Haiti, Pohjois-Korea jne.
Mutta muista että ne eivät välttämättä ole halpoja paikallisilla palkoilla. Ellet saa Suomesta eläkettä niin älä muuta, matti on kukkarossa ja kielitaidottomana mamuna tuskin saisit töitäkään!
Miksi ostaa, kun se ei olekaan edes suomalaista?
Suurimmat ja tuottavimmat yrityksemme on jo myyty ulkomaille, ja siitä samme kiittää kokoomusta. Esim. Finnairilla on aika mielenkiintoinen omistajuus.
Näitä firmoja joita kuitenkin on vielä jäljellä, siis n.s "suomalaisia" onkin sitten heidän hyvä pyöritellä. Jos firma tuottaa, niin osingot jaetaan omistajien kesken, mutta jos menee tappiolle, niin suomen veronmaksajat maksaa sen.
Hyvä liikeidea, vai mitä? Tappiotakaan ei tarvitse pelätä. Suomen veronmaksajat ovat backuppina aina tappion tullessa.
http://www.finnairgroup.com/sijoittajat/sijoittajat_4_1.html
Suomenruotsalaiset rasisti tekevät juuri tällalailla. He omistavatkin "suomesta" ainakin 50% firmojen ja muun liiketoiminnan muodossa. Heitä ei ole kuin rapeat 200.000, mutta omistavat meidät, ja vievät meitä mennen tullen.
Maksat vieläkin heidän elämänsä, ja he ovat ilemsesti suunnitelleet, ettäm maksat myös heidän jälkeläistensä elämät. MInua ei kiinnosta sellainen.
Tajusin onneksi muuttaa pois suomesta jo kauan sitten.
Sinunkin kannattaisi riistää itseltäsi henki kun noin on elämä kamalaa!
Suomenruotsalaiset ovat fiksuja ja suomalaiset idiootteja, no tarvitseeko maailma idiootteja? Suomalaiset ovat turhia mitään osaamattomia vajakkeja.
suomenruotsalaiset on rasisteja