siitä se
alkaa ?
15165
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
että miten kaksijakoisia päättäjämme ovat. Ensin puhutaan suu vaahdossa integroitumisesta ja samalla rakennetaan järjestelmiä, jotka tasan varmasti estävät integroitumisen. Koettaisivat reppanat päättää mitä oikein tarkoittavat. No,,,vaakit lähestyy, älkää unohtako perussuomalaisia.
etkö sitä tiennyt ?
Nyt ei tarvitse räyhätä päiväkodeissa tällä tavalla kun on oikeauskoinen vaihtoehto: *”Poikaani ei saa nukuttaa kerrossängyssä, jonka yläpetillä tai viereisessä vuoteessa on tyttö”. Isä vaatii uskontoonsa ja kulttuuriinsa vedoten, että suomalaistytöt on eristettävä oikeauskoisista pojista.*
Ihme ja kumma tuon kaltainen p**ka on levinnyt Suomeen vasta viime vuosina. Mistä lie johtuu.
Sinänsä en yhdestä islamilaisesta päiväkodista jaksa olla kovin huolissani. Muslimit esitetään monesti yhtenäisenä ryhmänä, vaikka eri maista tulevilla muslimeilla, kuten somaleilla, kurdeilla ja tšetšeeneillä, ei ole sen enempää tekemistä keskenään kuin suomalaisilla, nigerialaisilla ja eteläamerikkalaisilla kristityillä. Suomen muslimit edustavat lähes kaikkia islamin suuntauksia. Lisäksi heidän suhtautumisensa uskontoon vaihtelee. Samankin etnisen ryhmän sisältä löytyy maallistuneita, maltillisia, konservatiivisia ja islamista kokonaan luopuneita muslimeja.
Käsittämättömintä oli se että munattomat, kieroutuneet rasismipelkoiset päättäjät suostuivat tuohon vaatimukseen. Se oli paha virhe, ei missään nimessä olisi pitänyt suostua. Oikea ratkaisu olisi ollut nauraa ukko vaatimuksineen ulos.
homma hoituu. Ekat somput tuli maahan 90 luvun ihan alussa. Toi aika pitäisi riittää näyttämään että niistä koskaan voisi tulla mitään. Korkrin taso mihin ovat yltäneet on kulttuurikeskus caisan vahtimestari ja bussikuski. Muualla ei näy jälkeäkään sompuista. Suomi on ihan kuin seisova pöytä mistä ottaa mitä haluaa. Koulutus on ilmaista mutta ei näy somppuja missään muualla kuin laumoissa mölisemässä ja rätit päässä vaeltamassa johonkin ruokoustilaisuuteen. Niistä saatiin korkeintaan uudet mustalaiset tähän maahan. Muistakaa painaa lujasti duunia että saadaan niiden vatsat pysymään täytenä.
pitäisi hälytyskellojen jo soida ?
Vitun sairasta.
Nyt entistä enemmän varmistetaan sopeutumattomuus ja suomalainen elämäntyyli. Ikävä kyllä he pitäytyvät kynsin ja hampain siinä omassaan....
Tällä "eristämisellä" saadaan aikaan vain entistä suurempi eristäytyminen suomalaisesta yhteiskunnasta.
Päivät palleroiset ovat islam-hoidossa ja kotona omanlaisensa aivopesu jatkuu. Missä välissä heistä ehtii tulla suomalaisia? Kummassakin (p-kodissa ja kotona) ilmeisesti menetellään islamin oppien ja tapojen mukaan.
Nämä lapset pitäisi laittaa mukaan ja sekaan piki-suomalaisten joukkoon. Tämä siksi että paremmin kasvaisivat kiinni yhteiskuntaan ja sen tapoihin.
Suomessa pitää olla suomalaiseen tapaan. Me emme ole muhamettilainen valtio. Tästä se pikku hiljaa alkaa; oma sisäinen valtio omine tapoineen ja lakeineen.
Kyllä asia on niin, että jos aiot saada lapsistasi suomalaisia ja suomalaisten hyväksymiä lapsia:
1) Vie lapsesi tavalliseen suomal. päiväkotiin. Siellä he oppivat suomalaisen elämäntyylin. Suomal. elämäntyyli eroaa islamilaisesta kuin yö ja päivä. Sitä (suomal.tapakulttuuria) et varmaankaan lapsillesi opeta.Sitä ei pysty opettamaan. Siinä on elettävä.
2) Suomal.päiväkodissa he saavat suomalaisia kavereita. Islamilaisessa päiväkodissa vain islam-kavereita. Mitä tämä vaikuttaa tulevaan aikuisuuteen? Mieti sitä.
Sen tietää mitä islam.päiväkodissa julistetaan. Ei ainakaan suomalaista tapaa ja kulttuuria vaan joidenkin kaukaisten maiden. Niillä opeilla ei Suomessa pärjää!
onneksi useimmat ulkkarit tajuavat sen itsekin, jos ei muuten niin kokemuksesta. "Islamin opinnoilla ei saa Suomesta töitä", hymähti somalialainen Almis, joka oli opiskellut islamilaista lakia Kairon yliopistossa, paennut Somalian sisällissodan aikana Suomeen ja opiskellut täällä sairaanhoitajaksi (SK 27/2010).
toivottavasti saat myös töitä. pysy parhaasi mukaan erossa muusta paskasakista. kysyin kerran eräältä työtä tekevältä mustalaiselta, kuinka hän on onnistunut hankkimaan ammatin ja saanut vielä töitäkin. hän vastasi: en ole ollut missään tekemisissä sen paskasakin kanssa. (sen jonka mustalaisten enemmistö muodostaa.)
tee sinäkin almis niin, menestyt varmasti.
kahdessa sairaalassa töissä Helsingissä
sai lähteä, miksei somppulaan asti ?
Aika hissukseen, jälleen kerran.