Katainen haluaa laskea duunarin veroja

7153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kannatat Kataisen kanssa, että mökin mummun viimeinenkin euro pitää siirtää palkansaajille? Ostovoima pois eläkeläisiltä, työttömiltä ja pienitulosillta. Sinä, et elä eläkeikään asti?

Vahinko, mutta kaatuu firmojakin ostovoiman laskiessa. Pääset nauttii riistetystä työttömyyskorvauksesta.

Äänestä

ja toivoo että Suomen taloutta pystyssä pitävät duunarit ääneistäisivät tämän perusteella tulevissa eduskuntavaaleissa. Käteinen vain kosii äänestäjiä SDP:ltä ja unohtaa nämä puiheet hyvin äkkiä ensi vaalien jälkeen, jos komma....siis kokkarit jatkavat seuraavassa vaalien jälkeisessä hallituksessa.

Äänestä
  • Uskooko joku todellakin vielä näitä Kokoomuksen ääntenkalasteluvalheita ?

    Ei ollut Kokoomus "Työväenpuolue". Ei saanut Sairaanhoitaja luvattua palkankorotustaan.

    Ei voi muuta sanoa kun että kyllä Suomen kansa on tomppelia jos näihin uskoo.

    Vaalit tuloo !!

    Äänestä

  • kiireesti ilmoittaa, että hän ei haluakaan tuoda Suomeen niitä 2 miljoonaa ulkomaalaista, jotka hän on luvannut tänne toimittaa. Täytyy vain ihmetellä, millä näiden ylläpito maksetaan, jos Käteinen pudottaa vielä veroja. Pannaanko heidät kerjäämään? Senkin Kokoomus aikoo tosin Suomessa kieltää. Kerjäämiskielto komitean puheenjohtajana toimii Ben Zyskowics, Kansallinen Kokoomus.

    Äänestä

Välillisten verojen nosto tuloveron sijaan nostaa duunarin kokonaisveroa, vaikka tuloveroa laskettaisiinkin.
Tuloveron progressio ja samalla tuloveroasteen koroitus hyödyttäisi pieni ja keskituloista duunaria. Kokoomus on päinvastaisella linjalla eli verotusta ollaan siirtämässä kohti tasaveroa, ei melkästään prosentuaalisesti vaan euro määräisesti kuten esimerkiksi "karkkivero" tekee. Luuletko , että Kokoomus oikeasti nostaisi hyvätuloisten verotusta?

Äänestä
  • puheisiin ei kannata uskoa..juttuja riitää ,kun joku jaksaa vaan kuunella...

    Äänestä

.. demareille ei jää kohta ketään

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Palkkaduunari kirjoitti:

http://www.uusisuomi.fi/raha/98795-lehti-katainen-laskisi-duunarin-veroja

P.s. Tuo on oikeaa puhetta !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu