Jos sinä olet edes kerran elämässäsi ollut terveys keskuksessa löytyy heidän tiedoistaan koneelta kaikki sairautesi jne,pankin koneilta löytyy varallisuutesi,vanhempiesi varallisuus,tulosi jne.Jos käytät korttia maksuvälineenä kaikki osotoksesi tallentuvat ja sinun ostoksiasi tarkkaillaan,näin voidaan valjastaa markkinointia juuri sinua kiinnostaviin kohteisiin juuri sinulle.Koko vitun elämämme on koneilla syntymästämme saakka olemme numeroina sos turvatunnus jne,jopa kuolemamme jälkeen jäämme koneille mm hautapaikkarekisteriin jne...Kuinka turvallista on luottaa koneisiin ? kuinka helpolla joku pääsee käsiksi tietoihisi ? Vittu kun alkas vituttaan nyt napoleonia vähän hermoille prkle !!!!
Late Lapista diginauhat alas RY
Late Lapista diginauhat alas RY
Vastaukset 10
Vanhimmat
mun isi on poliisi se antaa selkään tommosille hulluille lappalaisille
Nyt kuulemma google seuraa mitä hakusanoi ja palveluita käytät
Eihän sinun isäsi vain ole Kokoomuslainen poliisi? Niitä poliisejahan sinne politiikkaankin vääntää mukaan. Ja kaikki Kokookuksen riveissä.
Mitähän Kokoomuslaiset suunnittelee tällä touhulla? Vallankumoustako? Mutta heillähän on jo melkein kaikki valta maassamme muutenkin?
Katsokaapas itse politiikkaa, ja laskekaa yhteen yksi ynnä yksi, ja avatkaa jo vihdoinkin silmänne! Ei tämä ole enää mikään "Suomi", vaan joidenkin ulkomaisten suursijoittajien omistama maa, kaikki myyty paskahinnalla tai peräti lahjoitettu pois.
Tottakai Kokoomus on vetänyt provisiot välistä, kysehän oli vain veronmaksajien yhteisestä omaisuudesta.
Mitään ongelmia ei ilmene kun käännyt sairauksien vaivatessa naapurin Ahkupiebmun puoleen, mikäli tämä ei ole lähtenyt turvekammistaan kärpässienten keruuseen. Hyvässä lykyssä maksun parantajalle voi senkin suorittaa kärpässienissä. Älä vahingossakaan avaa pankkitiliä tai ole yhteyksissä viranomaisiin äläkä etenkään käy ikinä ostoksilla missään. Käteisrahan käytönkin voi ihan rauhassa unohtaa,niissäkin on sarjanumerot ihan sinun jäljittämiseksesi.
Kaveri ei päässyt vartioiden hommiin kun ne oli nähny koneelta armeijatiedot joissa armeija oli luokitellu sen "vaaralliseksi" hah hah täähän on joku armeijan uusi metodi että yhä useampi nuori luokitellaan vaaralliseksi :D ne pelkää että joku siellä kato pöpähtää tai jotain,koko suomi on menny sekasi muutaman ammuskelutapauksen vuoksi huh
Vittu oot täys pelle Late, Ammu ittes, toope.
Mitäpä ne niillä tiedoillaan tekee. Ei minuun ainakaa mitenkään vaikuta vaikka jollakin killisilmällä olisikin tiedossa kaikki mitä ostan, missä käyn ja mitä kanavia katson.
Tiliote:
-Kauppa: Olut, olut, tupakka
-Kauppa: Olut, olut, tupakka
-Bensaa
-Kauppa: Olut, olut, tupakka
-Bensaa
-Playboy channel, kuukausimaksu
-Kauppa: Olut, olut, tupakka
Noilla tiedoilla tuskin ketään hallitaan!?
Tää late lapista on outo tyyppi,joku keski-ikäinen erakko luulen,purkautuu täälä suomi24 palstoilla milloin mistäkin
ylös
hullu lappalainen