Joosua2

kiertelee ja kaartelee. Ei halua sanoa onko runkannut. Kovasti on muiden seksikäyttäytymistä arvostelemassa ja jankuttaa että seksi kuuluu vain avioliittoon, vaikka seksiä se runkkaaminenkin on.
2154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kumma juttu kun täällä paasaa muiden moraalittomuudesta, mutta ei voi myöntää, että on runkannut, eli siis harjoittanut esiaviollista seksiä.

Äänestä
  • Kaipa se on parhaillaan hiplaamassa itseään, kun on niin kiihottunut muiden ihmisten seksuaalielämästä. Vaikka se siis on täysin kiellettyä raamatun mukaan. Joosua2 joutuu siis helvettin, koska runkkaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


... kirjoitti:

kiertelee ja kaartelee. Ei halua sanoa onko runkannut. Kovasti on muiden seksikäyttäytymistä arvostelemassa ja jankuttaa että seksi kuuluu vain avioliittoon, vaikka seksiä se runkkaaminenkin on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu