Kepun kassa on tyhjä
BUAAAAAAAAAAAH!
37249
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 37
Vanhimmat
Missä se kelmi-Korhosen 1 miljoonan ylijäämä nyt on?
Kepun kassa tyhjä
Perjantai 13.8.2010 klo 05.32
Joutuiko keskustan uusi johto konkurssipesän hoitajaksi?
http://static.iltalehti.fi/uutiset/laaninenjuttump_503_uu.jpg
Ensi kevään eduskuntavaalikampanjaan on Timo Laanisen mukaan "pakko" löytyä rahaa. Tarkoitus on sitä myös hankkia. - Ei pelkällä velan otolla voi vaaleihin mennä. (ANSSI JOKIRANTA)
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010081312184046_uu.shtml
Suomen Keskusta on toimittanut oikeusministeriölle tilivuodesta 2009 talouspaperit, jotka eivät täytä puoluelain vaatimuksia.
Puolueen taloudessa näyttää olevan nyt jotain pahasti solmussa, arvioivat Iltalehden jututtamat asiantuntijat ministeriöön jätettyjen papereiden perusteella.
Kyseessä on vain tuloslaskelma ja tase. Tilinpäätöstä ei ole tehty, ei myöskään tilintarkastuslausuntoa. Ne luvataan toimittaa viranomaisille "mahdollisimman pian".
Tyhjä kassa sopii hyvin kun puolueen henkinen pääoma on nollassa, se kuvaa puolueen todellista tilaa.
Ellei sitten löydy perunasäkissä jostakin lautakasasta ...
antaa kepulle edes lainaa;-)))) Kepun luottoluokitus on oikeasti pudonnut alimpaan luokkaa;-)))))
.
CEPU!:t aloittavat varainkeräyksen perinteisesti Suomen vankiloista
.
ja jonkinlaisella tukiaisella....
.
se tarkoittaa sitä että pitää mennä taas bemari-kaupoille
.
karua kertomaan kepulaisten lainaseikkailuista. Kepu on kohta yhtä kuralla kuin kepulaiset kunnat!!!
http://www.kauppalehti.fi/5/i/talous/uutiset/etusivu/uutinen.jsp?oid=20100811243
.
sekin jo osoittautunut täydelliseksi paskapuheeksi??????
.
on jo aloittanut rahakeruun kepulle. mara myy persettä pumpun pubin oven edessä kympillä varvi
.
myöskin JAKK:in kassa ammottaa tyhjyyttään???????
.
käy niin, että kansa äänestää Keskustaa, koska tietävät SAK/demareiden olevan kaiken pahan alku ja juuri.
Sdp:n kassa ei ole ainoastaan tyhjä, se on pakkasella, BUAAAAAAAAAAAH!
rahaa, mutta KEPUN KASSA ON TYHJÄ BUAAAAAAAAAAAAAAAHHHHHHHHHHHHH!!
esim NPR=nussikaa puolueen rahat
HMP=huijatkaa mahdollisemman paljon
KRyR=kusetakkaa RAY rahat
VER=varastakaa eläkeläisten rahat
PKKT=putsakkaa kelan kassa kassa tyhjäksi
AINOA JA OIKEA RATKAISU ON AJAA KEPU KONKURSSIIN JA KAIKKI SEN MINISTERIT JA PJ VANKILAAN!!
Jungnerilta alkaa hermo pettää ja Puttoset jättävät uppoavan SDP:n.
ole TYHJÄ vaan KEPUN!!! haaahahahahahaha!!
lain mukaisesti POISTETAAN puoluerekisteristä eli se siitä sontaläjästä!! :))
Kuinka puolue, joka ei edes omaa talouttaan kykene hoitamaan, kykenisi vastaamaan Suomen asioista vastuullisesti?
uutinen!!! Valitettavasti vain kansa joutuu nuokin velat maksamaan.
kepulaisen tyhjän pään kanssa. Ellei se kepulaisen pää ole täynnä halpaa viinaa, niin kuin täällä sekoilevilla vissiin on.
Kyllä se kassa tyhjenee, kun joutuu maksamaan viekkaudella hankittuja vaalirahoja ja kulukorvauksia takaisin. Suurieleiset ja merkityksettömät Lahden juhlatkin söivät kassasta osansa, vai maksoikohan kansa tuonkin tapahtuman? Verkkoapilakin luultavasti lakkaa kohta toimimasta, kun siinäkin touhussa on rahasotkuja. Kepun taival on loppusuoralla ja ensi vuonna puolue jääkin oppositioon. Ellei sitten putoa eduskunnasta kokonaan pois. Sen jälkeen pankko- ja peräkammarinpojilla onkin miettimistä mistä saisi rahaa, kun ei kukaan enää anna tukiaisia.
Ratkaisu rahapulaa, perse kaupaksi.
Tonnilla ostan Marilta persettä.
.
maaorjiksi Siperiaan??????????
CEPU!n oma työreformi
.
kun oma sukusi on siellä maaorjina??????????
Johanna Tukiainen!! sen avulla kepu tekee murska voiton seuraavissa vaaleissa ja johannasta sit tehdään pääministeri ja saanen huomauttaa ettei marissa ja johannassa olee muuta eroa kuin johanna on seksikkäämpi :))
lisäksi kepu vois pyytää/maksaa tämän kurhisen pariskunnan ja sit myös matin ja mervin kans ehdokkaaksi!
vitosen!! nii on löysän näköinen!! jos pussin laittaa päähänsä nii voin jopa 6 egee antaa :)
lautakasoja ja lahjuksia PALJON, Brouhahahhahahahhahahhahahahahhahahahahahhahahahhaha
.
KEEPU-KEEPU-KEEPU
KEPU!
P.S Antakee rahhooo
.
Putkonen Putkonen älä vie kaikkia kannattajia. hoh hoh
joukkoon polvilleen rahaa kerään :) vai onko kepulla jo moottoripyörätehdas suunnitteilla??
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=2225061&ref=lk_is_ko_1
http://keskustelu.suomi24.fi/node/2048059#comment-10262075
ja paljon!! 10 edustajaa kepulla vähemmän ainakin jos ei peräti enempää :) kyllä kansa muistaa kepun viime vaalien venkoilut :))
ei meillä oo ennää rahhoo eikä j käteinen ennää anna .
kepulle tarpeeksi rahaa, kovin laihaksi jäisi kepulaisten kassa edelleen ja velat maksamatta.
uudelleen ja uudelleen. Kepun kassa on tyhjä, johtopäätös = Kepulla ei ole rahaa!