Meillä päivitettiin henkilökohtaiset pisteytykset ja se nosti AUK:n käyneiden palkkoja. Esimerkiksi mulla nousi 300 €/kk ja työkaverilla 460 €/kk. Olemme tosin päällikkötasolla jossa lähes kaikki ovat reservin johtajia eli prosentuaalisesti korotukset ovat alle 10%.
Työnantaja nosti AUK:in käyneiden palkkoja
8
978
Vastaukset
- liitto asialle
uskotkohan tuota itsekkään? Laittomia korotuksia jos nuin meni!
- as0f8asd0f8asf
Taidat kusettaa. Tommosilla korotuksilla syrjittäisiin aivan selvästi naispuolisia työntekijöitä ellet sitten ole alalla jonne ei oteta naisia.
- Turha itkeä..
Kaikilla 44-vuotiailla ja sitä nuoremmilla naisilla on ollut mahdollisuus astua armeijaan ja edetä jopa AUK:iin asti.
Ei siis mitään hirveää syrjimistä. - panettelua
Turha itkeä.. kirjoitti:
Kaikilla 44-vuotiailla ja sitä nuoremmilla naisilla on ollut mahdollisuus astua armeijaan ja edetä jopa AUK:iin asti.
Ei siis mitään hirveää syrjimistä.Joo, ei tuossa mitään syrjimistä näyttäisi olevan. Jos sotilaskoulutuksesta ja -kokemuksesta annetaan pisteitä, niin sittenhän annetaan. Se on alasta kiinni, mutta armeijan johtamiskoulutus antaa hyvän perustan työnjohdolle ja muullekin tavoitteelliselle toiminnalle.
- pena.d
panettelua kirjoitti:
Joo, ei tuossa mitään syrjimistä näyttäisi olevan. Jos sotilaskoulutuksesta ja -kokemuksesta annetaan pisteitä, niin sittenhän annetaan. Se on alasta kiinni, mutta armeijan johtamiskoulutus antaa hyvän perustan työnjohdolle ja muullekin tavoitteelliselle toiminnalle.
Ai näinkö? Miksi sitten sanotaan, että armeijan käyneet "johtajat" eivät osaa johtaa siviilissä paskan vertaa?
- Resalik..
pena.d kirjoitti:
Ai näinkö? Miksi sitten sanotaan, että armeijan käyneet "johtajat" eivät osaa johtaa siviilissä paskan vertaa?
"armeijan käyneet "johtajat" eivät osaa johtaa siviilissä paskan vertaa"
Miksi sitten tuossakin firmassa nostettiin nimenomaan reservin johtajien palkkoja?
- Sivari 32
Kukaan edes pari vuotta OIKEASTI työelämässä ollut ei usko tuollaista höpinää. Hyväuskoisiin ja kokemattomiin kutsuntaikäisiin tuollainen propaganda saattaa ehkä tehotakin.
T. Sivari, it-alalla asiantuntijana 3840 e/kk, ei kertaakaan kysytty intistä töissä - heinäpuuta
en usko
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061