LAPSEN SAIRAUS AIHEUTTAA VÄKIVALTAISUUTTA

lupajatkaa???

Nyt jo aikuinen työtön lapseni on pahoinpidellyt minua 10 vuotta. Hänen sairautensa aiheuttaa väkivaltaisuutta, mutta hän ei ole saanut diagnoosia eikä hoitoa. Diagnoosiepäilly kyllä on annettu.
Kuinka kauan minun pitää sietää tätä hänen väkivaltaisuuttaan? Viimeksi kun hän nyrkeillä ja potkuilla minua moukaroi, niin lopulta uhkasi kuristaa minut. Tuskin asiasta tehtiin edes rikosilmoitusta, saati että olisivat kutsuneet hänet edes kuulusteluun. Koska hän kertoi taas oman "tarinansa" tapahtumista heittäytyen ulkopuoliseksi, ulkopuoliseksi heittäytyminen kuuluu hänen sairauteensa mutta ulkopuolinen luulee hänen olevan "orientoitunut"! Vaikka hänen kuristusuhkauksensa kuului hätäkeskukseen kun minulle oli puhelin kädessä.
Viimeiset kaksi viikkoa hän on nyt ollut erittäin kiukkuinen ja marmattava, kun hänelle tuli sairauksia sairauksien päälle, kunnes pääsi siitä ohitse.

1

461

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • .

      kyseessä on aikuinen, eli välit poikki, et tapaile häntä. Ja pahoinpitelystä ilmoitat tietysti heti poliisille, teet rikosilmoituksen, hommaat lähestymiskiellon!!! "Tuskin asiasta tehtiin edes rikosilmoitusta, saati että olisivat kutsuneet hänet edes kuulusteluun. " Sinähän sen rikosilmoituksen kävit tekemässä vai kävitkö?

      Ette kai te sentään asu saman katon alla?!

      Mikä sairaus se on joka aiheuttaa väkivaltaisuutta?`Miksi ei diagnoosia, miksi ei hoitoa? Mikään sairaus ei oikeuta moiseen käytökseen, ei mikään.

      "Kuinka kauan minun pitää sietää tätä hänen väkivaltaisuuttaan? " Ei hetkeäkään!! Jos sinulla ei muuta paikkaa ole niin mene aluksi turvakotiin. Niin kauan sinua käytetään nyrkkeilysäkkinä kun annat siihen mahdollisuuden.

      Missä on lapsen toinen vanhempi?


      Voimia, tee muutos

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      304
      3011
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      61
      2343
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      348
      2027
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      118
      1794
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      126
      1719
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      212
      1385
    7. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      65
      1347
    8. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1337
    9. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      68
      1263
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      78
      1223
    Aihe