Mistä naisvihanne johtuu ? Onko taustalla lapsuudet kokemuksia, huonot perhesuhteet tms. vai oletteko tulleet myöhemmin iskuyrityksissänne torjutuiksi ?
Pelkäättekö naisia ? Useimmiten vihan taustalla on pelkoa, jokin uhkaa itseä eikä tiedä miten sitä käsittelisi
muuten kuin pyrkimällä uhkaamaan vastapuolta takaisin, kaksin verroin.
Onko teille ainoa sopiva kumppani sellainen, joka ei omaa mielipiteitä, päättäväisyyttä tai kunnianhimoa, jolle tosiaan lasten kasvatus ja kodinhoito on tarpeeksi ? Ettekö pysty hyväksymään naisia muissa rooleissa kuin aitinä/sänkykumppanina ( johtajina, olympiavoittajina, juristeina, lääkäreinä jne. ) ?
Jos näin on, MENKÄÄ HOITOON.
Miksi vihaatte naisia ?
13
1531
Vastaukset
- CHAUVISNIMI
Miesten vihaajat ja sortajat, feministit, toivoisivat että heidän rikoksiaan ei huomattaisi
- totuutta kaikille
naisvaltaisia aloja. esim. terveydenhuolto. Mikään ei toimi. Jonot vaan kasvaa. Naiset eivät tule keskenään toimeen. Juoruavat vain keskenään toisista naisista ja potilaat siinä kärsii. Jos terveydenhuolto olisi vain miesten hallinnassa homma toimisi sotilaan tarkkuudella. Rupeen enemmän ja enemmän olemaan islamin ajatusmaailman kannalla että naisten paikka todellakin on jossain muualla kuin tehokkaassa työyhteisössä. Naiset hoitakoon kodin ja lapset, ja mies rahan peheelle. Näin työpaikkoja tulisi lisää työttömille miehille.
- Vasen lerppu....
"uhkaamalla vastapuolta TAKAISIN" ! Sinäpä sen sanoit terkakkaasti......:DDD
- ovat koppavia!
Ja harhaluulo siitä, että kaikki miehet ovat "tumpeloita/kömpelöitä" ja ettei miehet ymmärrä tunneasioista mitään, suututtaa minua kaikista eniten! Kyllä niitä tunneköyhiä on naisissa ihan yhtä paljon kuin miehissäkin!
Inhoan siis naisia jotka ovat olevinaan kauhean "nokkelia" ja jotka pitävät miehiä yllämainitsemallani tavalla jotenkin tunneköyhinä ja hitaina jne jne.. Naiset ovat itse usein hyvin kylmiä ja kovia!
Lisäksi sellaiset harakat jotka halventavat ja haukkuvat omaa miestään ovat kaikista vastenmielisimpiä! Olen itse vasta suht nuori 26v mutta usein kuulen kuinka naiset sättivät miestään ja pitävät itseään parempana vaikka ovat usein itse ihan yhtä vanhoja ja rumia & vielä rumempia käytökseltään!
T: Tarkkailija poika. - oapglmqaogknmqg
ovat koppavia! kirjoitti:
Ja harhaluulo siitä, että kaikki miehet ovat "tumpeloita/kömpelöitä" ja ettei miehet ymmärrä tunneasioista mitään, suututtaa minua kaikista eniten! Kyllä niitä tunneköyhiä on naisissa ihan yhtä paljon kuin miehissäkin!
Inhoan siis naisia jotka ovat olevinaan kauhean "nokkelia" ja jotka pitävät miehiä yllämainitsemallani tavalla jotenkin tunneköyhinä ja hitaina jne jne.. Naiset ovat itse usein hyvin kylmiä ja kovia!
Lisäksi sellaiset harakat jotka halventavat ja haukkuvat omaa miestään ovat kaikista vastenmielisimpiä! Olen itse vasta suht nuori 26v mutta usein kuulen kuinka naiset sättivät miestään ja pitävät itseään parempana vaikka ovat usein itse ihan yhtä vanhoja ja rumia & vielä rumempia käytökseltään!
T: Tarkkailija poika.Totta. Se on joko normaali ihminen tai sitten sovinisti tai feministi, varsinainesti sairas.
- Naisten syytä
Vihaan naisia. En voi olla vihaamatta naisia, ja se on naisten syy. Naisvihaani on johtanut se, että naiset välttelevät minua erikoisuuteni takia. Minulla on aspergerin syndrooma, ja siksi en osaa kovin hyvin lähestyä naisia, vaan puhun liian suoraan. Jos joku nainen viitsisi tutustua minuun enemmän ekíkä hylkäisi lähestymisyritystäni sosiaalisen alkukömpelyyteni perusteella. Useimmat naiset ovat valtavan pinnallisia ihmisiä, jos eivät olisi, niin he suostuisivat esim. minuun tutustumaan ajatellen, että vaikka olenkin sosiaalisesti alkukömpelö, en välttämättä ole läpimätä mies. Olen sydämellinen ja ystävällinen, mutta eivät naiset sitä ymmärrä, kun eivät voi tavata minua yhtään henkevässä mielessä.
Toinen juttu, jonka perusteella vihaan useimpia nuoria naisia on se, että he eivät voi olla sellaisen miehen kanssa, joka ei ole ennen ollut ainakin kymmenen kanssa.- perustelut kusee
Minullakin on aspergerin syndrooma ja olen nainen. Eiköhän ihmiset ylipäätään ole pinnallisia.
En kyllä koskisi sinuun tikullakaan johtuen siitä, ettet viestisi perusteella ole sydämmellinen tai ystävällinen.
- Aitoon tasa-arvoon
Naiselle ei tunnu tasa-arvo sopivan. Jos sitä tarjoaa, käyttää nainen heti tilaisuutta hyväkseen ja alkaa vaatia yhä enemmän. Lisämausteena tulee halveksunta heikkoa miestä kohtaan.
Feministi ei vaadi tasa-arvoa. Sen hän on jo ajat sitten saavuttanut. Feministi vaatii yhä uusia etuja sukupuoleen perustuen. Se on yhtä vastenmielistä ja vastustamisen arvoista kuin se, että mies vaatisi etuja sukupuolensa perusteella. - SUOMIVALAS!
koska te HUORAT ajattelette vaan että mistä saisi 20/7cm miljoona euroa ja brad pitin
- SamiA
” Pelkäättekö naisia ? Useimmiten vihan taustalla on pelkoa, jokin uhkaa itseä eikä tiedä miten sitä käsittelisi
muuten kuin pyrkimällä uhkaamaan vastapuolta takaisin, kaksin verroin.”
Miten edellä oleva eroaa homoagendasta? Mielestäsi ei mitenkään, koska homojen tasa-arvoa ajetaan samoilla argumenteilla. Alankin epäillä, että johtuuko homous feminismistä. Mene ja tiedä, että onko homous jossain suhteessa feminismiin.
Mitä tulee feminismiin, niin uskon sen hyvyyteen silloin, jos feministi kykenee kunnioittamaan miestä. Vastakkain asettelu ei vielä herätä kovinkaan suuria sympatioita feminismin suhteen.- Paita&Perse
Homous, tässä tapauksessa lesbous, on kyllä feministeille tärkeää. Naistutkimuksen (eli feminismin) opinnoissa sitä käsitellään näin:
Queer-tutkimus
WNA236 Queer-tutkimuksen perusteita (5 op) 401734
Tutustutaan queer-tutkimuksen perusteisiin, klassikoiden merkitykseen ja queer-teorian ja homo- ja lesbotutkimuksen kriittiseen keskustelevaan suhteeseen.
401725 Sukupuoli, seksuaalisuus ja heteronormatiivisuuden kritiikki (WNA210b), 5 op / 2.5 ov - ovat juuri niitä
Paita&Perse kirjoitti:
Homous, tässä tapauksessa lesbous, on kyllä feministeille tärkeää. Naistutkimuksen (eli feminismin) opinnoissa sitä käsitellään näin:
Queer-tutkimus
WNA236 Queer-tutkimuksen perusteita (5 op) 401734
Tutustutaan queer-tutkimuksen perusteisiin, klassikoiden merkitykseen ja queer-teorian ja homo- ja lesbotutkimuksen kriittiseen keskustelevaan suhteeseen.
401725 Sukupuoli, seksuaalisuus ja heteronormatiivisuuden kritiikki (WNA210b), 5 op / 2.5 ovlehmiä joiden mielestä " kaikki miehet on sikoja, pedofiileja, raiskareita jne "....
Koita sitten tälläisten kanssa tulla toimeen esim. työpaikoilla, kun asenne on valmiiksi Miehiä kohtaan yllämainittu....! - Paita&Perse
ovat juuri niitä kirjoitti:
lehmiä joiden mielestä " kaikki miehet on sikoja, pedofiileja, raiskareita jne "....
Koita sitten tälläisten kanssa tulla toimeen esim. työpaikoilla, kun asenne on valmiiksi Miehiä kohtaan yllämainittu....!Osa lesboistahan on aika jätkiä itsekin. Feministit ja feministilesbot taas tekevät lesboudesta aatteen. On niin mukavaa olla nainen ja lesbo, siis kaksinkertaisesti sorrettu. Ne alistavat heteronormatiiviset valtarakenteet näes.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!
Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!1082264- 841975
- 531566
Nyt tiedän
Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai501506- 1531476
Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin
"Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I481384Oletko ymmärtänyt
Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?1441314Kepun hegemonia jatkumassa vankkana Puolangalla
Tuuliviirien vallankumous jäi pahasti piippuun!261156- 1111128
Paraneeko ilmapiiri nyt?
Paraneeko kunnallispolitiikan ilmapiiri nyt kun persuilla meni vaalit päin pers3ttä ja änkyräpersut tipahtivat vilttiket251084