Sinänsä tykkään ukkosesta, ainakin näin turvallisessa kaupungissa. Tietsikan piuhat kummiskin irrotan aina ihan varmuuden vuoksi. Liika kallis laite jättää korkeampien voimien huomaan.
Pulma on siinä, että asun alueella, jossa vieressä on junarata ja Hornetit lentää taivaalla. Nyt minä sit sätkyn jokaista jyrinää aina, kun istun koneen äärellä:o/
Pulma on siinä, että asun alueella, jossa vieressä on junarata ja Hornetit lentää taivaalla. Nyt minä sit sätkyn jokaista jyrinää aina, kun istun koneen äärellä:o/
Vastaukset 8
Vanhimmat
.,ukkossuoja vai mikäseoli ., jännitesuoja ., ylijännitesuoja ., tms .,
saat olla rauhassa. Yksi jopa mainosti että samalla tulee vakuutus 12000 edestä jos laite ei suojaa vahinkoja .,
Niin kai sit. Ne upsikset hieman säikäyttää hinnallaan, mutta toisaalta kompuutteri on vielä kalliimpi.
vaikutusalueella yleensä totu kaikkiin rasahduksiin ja kumuihin? En tiiä. Seutulan koneet jytisee alas tästä kohden harva se ilta molemmin puolin taloa. Milloin heiluu mikäkin ikkuna.
En minäkään normaalisti sätkyile kuminoita. Nuo ukkosmyrskyt vaan saivat säikkymään.
alitajuntaan mikä on ukkonen, mikä Hornet - muuten just nyt taas laskeutuu kone. Sunnuntai ilta, niitä menee solkenaan. Niin, varmaan vaikea välillä erottaa jos kumu on saman tyylistä.
Sitä on valillä todella vaikeaa erottaa, etenkin jos ikkuna sattuu olemaan auki. Luin jostakin, että nukkuvan ihmisen stressihormoonit, verenpaine, syke yms. nousevat metelistä, vaikka siihen meteliin ei edes heräisi. Olisikos syy juuri tuossa, unessa on vaikea erottaa uhkaavia ääniä tavallisesta hälystä.
tampereella jyrää ..
ei kai liikaa...
http://www.youtube.com/watch?v=bSKYMLmnXy8
Nyt vaan hellestää, mutta sätkähdin tuossa kun Hornet vetäisi talon yli.