Tervemenoa

Viimeinkin sain aikaiseksi sen että erosin tuosta typerärästä koukuttavasta urkintapalvelusta..Hemmetti että me ihmiset ollaan tyhmiä kun saadaan mukaan tuollaiseen massahysteriaan..Itse en aio enää tökkiä ja tykätä ketään virtuaalisesti vaan keskityn oikeaan elämään.
4117
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ole varmasti ainoa,vaikka mitä foorumia seuraa radio/tv ,sielläkin toitotetaan liittymään naamakirjaan ja levittelemään elämänsä kaikille. Oikein ottaa pattiin kun kuuntelen yhtä radiokanavaa niin suuri osa ohjelmasta menee jo sen naamakirjan kommentoimiseen ja ei vois vähempää kiinnostaa!
Itse en ole enkä aiokkaan koskaan liittyä yhtään mihinkään huuhaakerhoon.

Äänestä

Hienoa! Itse kyllä olen naamakirjassa mutta käyn siellä kerran puolessa vuodessa. Minua ei kiinnosta mitä muut puuhaavat, enkä myöskään usko että ketään kiinnostaa mitä minä puuhaan enkä jaksa päivittää statustani jatkuvasti. Jos joku haluaa kertoa mitä touhuaa niin soittakoot ja minä puolestani soitan kun haluan kertoa jotain.

Äänestä

Tiedustelupalvelu tykkää kun saavat kaikkien ihmisten tiedot ja olinpaikat haltuunsa,ja sen ne tekee melkein riemusta kiljuen..Oma "seinä" on saatava hinnalla millä hyvänsä,koko ajan pitäis kommentoida ja päivittää "seinää"..
Elämä tuntuu olevan netissä ja välissä pitää käydä suorittamassa ruumiilliset välttämättömyydet..
Kuinkahan paljon ihmisiltä menee oikeasti työaikaa kaikenmaailman nettiyhteisöiden parissa?

Äänestä

muistan kansakouluajoista (juuh, mä en oo teini, mutta silti roikun täällä) kun joku keksi, taisi olla kolmannella luokalla, laittaa puupulpetin mustepulloaukkoon paperinenäliinan ikään kuin kukkaseksi rutattuna, ja kaikki mukaan sitten, nooo, opettaja kävi napsimassa ne kaikki pois. Että sillai. Juu, se on kun yksi keksii, jotain jännää, niin kaikkien pitää mennä mukaan. Ja samahan se oli silloin ne kaikki muistoksi/ystävä- ynnä muut kiiltokuvakirjat/vihkot.

noo, mutta siis, en ole kyllä itse koskaan ymmärtänyt koko facebookia. Mitä järkee, kerätä ystäväkseen koko perheen tai suvun valokuvat alta vuoden ikäisen vauvan kuva mukaan lukien - eiks ookin paljo kamui. Tai työpaikan kaikki suosikit on esimiehen facebookissa ystävinä... Tai kenellä on eniten julkkiksia ystävinä. Täh.

Noo, harrastuksia on monenlaisia.

Ja yks juttu vielä: Sitten on niitä, jotka ovat facebookissa, mutta kyselevät sitten netissä erilaisilla neuvontapalstoilla, että miten sen facebook sivun saa sellaiseksi että vain kaverit näkee, tai miten saa niin, että joku ei näe että toi on mun kaveri, tai miten jotain muuta sellaista pientä vilunkia jne. No, eikö sen idea ole ollut että näytään netissä, miksi sitten pitääkin ruveta piilottelemaan ja salailemaan, ettei joku näe!

Just, mä vaihdan kyllä valokuvia ihan sähköpostin kautta, jos vaihdan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Facebook kirjoitti:

Viimeinkin sain aikaiseksi sen että erosin tuosta typerärästä koukuttavasta urkintapalvelusta..Hemmetti että me ihmiset ollaan tyhmiä kun saadaan mukaan tuollaiseen massahysteriaan..Itse en aio enää tökkiä ja tykätä ketään virtuaalisesti vaan keskityn oikeaan elämään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu