Mitä tapahtuu, kun viisi suomalaista yrittää elää hyvää muslimielämää puolentoista kuukauden ajan?
http://tv1.yle.fi/ohjelmat/asia/muslimielamaa
Ei juma! Tähänkö TV-luparahat menee? Suomalaisten käännyttämiseksi muslimeiksi?
http://tv1.yle.fi/ohjelmat/asia/muslimielamaa
Ei juma! Tähänkö TV-luparahat menee? Suomalaisten käännyttämiseksi muslimeiksi?
Vastaukset 31
Vanhimmat
"Voisiko ratkaisu Suomen haasteisiin olla islam?"
Hoohhoijakkaa,ei voi,ei ole.
näinhän se menee.
onhan meillä ihan oma "jumalakin", se vaan ei kelpaa enää. täytyy hakea vaihtelua muualta.
miksei tuotakin ohjelmaa ole tehty päinvastoin? eli mitä muslimin on olla suomalainen 1½ kuukauden ajan. ja siihen kuuluisi myös sianliha.
http://www.aamulehti.fi/uutiset/ulkomaat/nuorilla-kielletty-suhde-kivitettiin-saman-tien-hengilta/187646
tuosta pääsee hiukan kärryille mitä on tulossa. ja tuo on lievä esimerkki ja vielä jotenkin järkeenkäypä jos puhutaan moraalista.
ennen valloitettiin maat asein, nykyään valumalla tai ostamalla.
niin se maailma muuttuu.
Jos muslimien olämänohjeita noudatetaan, olemme pian rauhaa rakastava kansa. Rikolliset ja homot poistuvat ja stripparit myös. Naiset eivät kulje paljainpäin tai napapaidassa. Miehat johtavat elämäämme ja naiset huolehtivat terveellisestä ruoasta. Alkot lopettaa toimintansa ja ravintolat tarjoavat ruoan lisäksi vettä ja vissyä! Sikaloita ei enää tarvita, sillä läskin syönti loppuu.
eivät kuulu maahamme;)
Haluammme pitää kaiken ennallaan,sellaisena kuin ME sen olemme luoneet.
mutta tehköön sen siellä periferioissaan,ei kiinnosta vittu yhtään.
Kerro mieluummin mitä itse olet luonut. Maahanmuuttajat ovat ne jotka tämän maan ovat nostaneet edes jollain tavalla länsimaisen kulttuurin pariin. Finlayson toi sähkön. Schauman puuteollisuuden. Crichton ja Cowie telakka- ja metalliteollisuuden. Puhumattakaan Stockmannista, Hartwallista, Sibeliuksesta, Paciuksesta...
Islam on ollut osa suomalaista kulttuuria jo kauan (tataarit), ja edelleen tähän maahan virtaa vaikutteita muualta vaikka kuinka haluaisit eristää sen. Teillä persuilla on kova vimma sulkea rajat vaikka kovasti tekee aina välillä mieli käydä ulkomailla. Kaksinaamaista kieroilua.
Juu olisimme rauhaarakastavia itsemurhapommittajia.
Etkö tosiaan osaa puhua koskaan totta??? Tässä sinulle Faktaa:
Berndt Wilhelm Schauman syntyi 8. marraskuuta 1857 Pietarsaaressa
Johan Christian Julius "Jean" / "Janne" Sibelius syntyi 8. joulukuuta 1865 Hämeenlinnassa
Vaikka saksalainen kauppias Georg Franz Heinrich Stockmann perusti vuonna 1862 Stockmann-yhtiön, niin ei se suinkaan ollut Suomen ensimmäinen kauppaliike.
Viktor Hartwall syntyi Turussa 28.10.1800
Vaikka W. Christon olikin Scotti syntyisin ei hän perustanut Suomen ensimmäistä telakkaa, täällä oli telakoita ja metalliteollisuutta ollut ennen Christonia jo satoja vuosia.
Friedrich Pacius 19. maaliskuuta 1809, Hampuri – 8. tammikuuta 1891, Helsinki, siis eikö Suomessa lauleskeltu ennen hänen tuloaan?
Oikeesti?
saaneet mitään hyvää maassamme aikaan,nuo luettelemasi ovat kyllä saaneet.
Se kysytään tapaan,ketkä me.
Hän on Kukame
http://www.namibian.com.na/typo3temp/pics/63a5ac0561.jpg
... nyt sitten yhtäkkiä mamujen lapset ovatkin aito suomalaisia. Ei olisi uskonut persulta!
Välillä täällä näkee kirjoituksia siitä että jos tummalla ihmisellä on Suomen passi, on hän silti afrikkalainen joka asuu Suomessa. Nyt sitten tilanne onkin muuttunut, yhdessä päivässä! Kaikki täällä syntyneet ovat aitoja suomalaisia. Tämä on hyvä käänne persujen politiikassa!
Ai sua ei kiinnosta vittu?
tuon "vitun" omistaja on määritelmän mukaan viiden lapsen äiti,joten ei kiinnosta;)
...kun olet huomioinut nuo kristityt ja juutalaiset maahanmuuttajat,jotka toivat työnsä mukanaan!!!
Mitä yhteistä on eilispäivän ja tämänpäivän maahanmuuttajalla?? Ei niin mitään.
ON PELKKÄÄ RAHASTUSTA:
Pysykää nyt hyvät ihmiset järki linjalla, ja PYSYKÄÄ JEESUKSEN varpaiden juurella, älkääkä menkö noiden hullujen kotkotuksiin, koska järkikin sen sanoo, ettei nuo muslimien harrastamat TEMPUT auta höykäsenpöläystä.-Muka paastotaan päivällä, ja mässätään yöt, kun heidän oppinsa mukaan allah ei näe yöllä, niin he voivat pettää sitä, ja esittää hurskasta päivällä.
LOPETTAKAA NYT JO HELEVETTI SENTÄÄN; JA RÄJÄHTÄKÄÄ SUOMALAISET KRISTITYT PYHÄÄN VOIMAAN--!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ETTEI TÄNNE TARTTE TULLA PUHUMAAN PASKAA SENTÄÄN , sillä meidän mielestä OIKEA JUMALA NÄKEE YÖLLÄKIN; EIKÄ TOTUUS PETÄ KOSKAAN -!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kyllä Allah näkee yöllä! mitä helvettiä sä selität
Kattokaa kaikki!Mitä paha on tässä?
Ylen mokutus (=islamisaatio) suomalaisten kustannuksella senkun kiihtyy. Kansan vihaaja tarvitsee uuden lyömäaseen kun kommunismi ei toiminutkaan. Itse osoittelevat muita sormella ja haukkuvat äärioikeistolaisiksi, vaikka nyt itse levittelevät täysin valheellista propagandaa äärioikeistolaisesta aatteesta islamista, joka ei ole mitään muuta kuin fasismia uskonnon verholla.
http://ylewatch.blogspot.com/2010/08/yle-islam-on-ratkaisu-lansimaiden.html
Big brother on tehty sitä varten että kaikkien ihmisten vaaditaan elämään sellaisessa talossa jossa on kameroita joka paikassa ja aina silloin tällöin joku joutuu lähtemään.
Ja Fear facto mokuttaa sitä että kaikkien suomalaisten pitää syödä jotain matoja ja hillua vaijerin varassa jossain yläilmoissa.
Kuorosodassa meitä mokutetaan että kaikkien muka pitäisi laulaa. Tämä mokutus vain kiihty. Koko ajan päässä kuuluu vain mokumokumokumoku...
Jne...
nuo niitä ulkomaisia vaikutteita,joita selvästikin ihailet ja peräänkuulutat???
Kiitos Yleisradio, jäämme odottamaan innolla. Kiinnitin huomioni tähän muslimien jälleen uuteen ohjekirjaan. He kun osaavat muuttaa ohjeistuksiaan aina tilanteen mukaan.
NÄIN ELÄT MUSLIMINA
1. Usko on kaiken pohja.
- Niin totisesti on, tosin se ei ole usko vaan uskonto.
2. Muslimi on suvaitsevainen toisia kohtaan uskonnosta ja elämänkatsomuksesta riippumatta.
- Suvaitsevainen - täh?
3. Muslimi on oikeudenmukainen.
- Missä asiassa? Homojen, alkoholistien, naisten, tyttöjen jne. alistamisessa?
4. Muslimi on rehellinen.
- Ei yksikään niistä varkaista, jotka tunnen Helsingissä.
5. Muslimi on auttavainen, erityisesti heikkoja ja köyhiä kohtaan.
- Voi olla mutta kyllä ne vääräuskoisilta SAA Koraanin mukaan kaikki viedäkin.
6. Muslimi on rauhan puolella.
- Katseleppa tarkemmin muslimivaltioiden tilannetta ja vertaa esim. Euroopan maihin (vielä).
7. Muslimi arvostaa tietoa ja haluaa oppia uutta.
- Jos se tieto sopii Koraaniin ja tulee Al-Jazeera -kanavalta.
8. Muslimi elää tässä päivässä.
- Eikös kristitty elä? Meilläkin joskus pidettiin kaapuja päällä.
9. Muslimi toimii hyvänä kansalaisena yhteiskunnassa, jossa elää.
- Ketäs ne somalirikolliset on kaikilla metroasemilla?
10. Muslimi tekee hyviä tekoja.
- Varmaan toisilleen mutta ei meille "muille" vääräoppisille.
11. Muslimi välttää pahaa.
- Jälleen kannattaa tutustua muslimaiden tilanteeseen. Aloita Irakista ja Iranista vaikkapa.
12. Muslimi huolehtii ympäristöstä.
- Ei tasan huolehdi ainakaan pesutuvassa.
olen aivan samaa mieltä kanssasi ja perusteluihisi voisi lisätä vaikka kuinka paljon esimerkkejä
lisää vaikka "suvaitsevaisista uutisista kivittämisenkin" suhteen josta saimme taas lukea.
"Muslimi on rauhan puolella" hehehehhehehhe....kyllä oli tämä toteamus kaiken huippu,
rauhastako kertoo syysk11 terroriteot tai jokapäiväiset uutiset kun jossakin päin musut tappelee ja TAPPAA.
Tässä on kyseessä taas tätä propagandahömppää jolla pyritään muuttamaan suomalaisten käsityksiä eli
toisin sanoen ANNETAAN VIRHEELLISTÄ JA VALHEELLISTA TIETOA muslimeista.
Melko "suvaitsevainen" oli sekin isä joka suomalaisessa päiväkodissa ei kestänyt sitä että hänen musulapsensa joutui nukkumaan suomalaisen tytön alapuolella olevassa sängyssä.
NATSI PROPAGANDALTA !!!!!VOIKO YLE VEROVAROIN SUOLTAA TUOLLAISTA ISLAMI PROPAGANDAA ????
VASTENMIELISTÄ TOIMINTAA !!!!
Nyky ajan muslimit eivät käyttäydy kuten heidän pitäisi. Somalit ja arabit häpäisevät kulttuuriamme. Islam on rauhan uskonto. Islam on PILATTU!!! muslimit eivät käyttaydy kuten pitäisi. Kaikki pitäisiä kunnioittaa niin sanotaan KORAANISSA. Itse profeetta Mohammed on sanonut muille että me pidetään islamin uskonto ja te pidätte omanne. Myönnän että Islamissa sanotaan, että kukaan muu paitsi muslimi ei pääse taivaaseen. Ei se tarkoita, että me taistellaan "vääräuskoisia vastaan". Oikea muslimi kunnioittaa muita. Itse asiassa minä säälin teitä. Ihmisparat.Ette tiedä, mitä teitä odottaa. Uskon siihen, että esim jos Islamia haukutaan niin ei meidän muslimien tarvitse sotia teitä vastaan. Profeetta sanoi että jos aioatte sotia teillä pitää olla hyvät syyt. Ellei Islam ole vaarassa KADOTA niin silloin emme sodi.se olisi syntiä. Ymmärtäkää hyvät ihmiset, että Islam on sabotoitu ja muutettu uskonto. SOMALIT eivät ole oikeita muslimeja. he ovat täynnä syntejä. Uskonnon häpäisijöitä.
nyt on viimeistään aika viedä propagandatoosa kierrätykseen.
v...t myös siinä ohjelmassa? Entäs pakkokaavutus? KAIKKI TOTUUS ESILLE!!!
Tyypilistä keskusjohtoista propagandaa,jot yle suoltaa,autakaa armias jos ne saa tuon pakko mediamaksun,niin toinen venäjä on tuleva.
Muslimit 1.5kk syömässä papusoppaa sianlihalla höystettynä ja sit koiria taluttamassa.
-Opetellaan Suomen kulttuureja ja tapoja.
Vaikka sarja ei vielä ole alkanut tv:ssä, Truth tube sivustolta voit jo heti tutustua tapoihin, jotka poikkeavat suuresti Suomalaisesta kulttuurista.
Varoitus: sisältää todellakin lapsille sopimatonta materiaalia, vaikka tässä opetetaankin 12 vuotias poika "miehen tavoille". Ja hän voi olla jopa tuleva ankkurilapsi rikastuttamaan kulttuuriamme.
HUOM! Älä avaa linkkiä jos et halua/kestä nähdä raakaa väkivaltaa. K 18
http://www.truthtube.tv/play.php?vid=2008
antaa totuudenmukaista kuvaa islamista. Kaunistelevat asioita ja lopuksi varmasti kehutaan kuinka hieno uskonto islam on. Ei suomessa uskalleta arvostella musukuukereita.