Se on meininki nykyaikana eräässä puolueessa.
http://pekkasivonen.blogit.uusisuomi.fi/2010/08/16/soinin-vaaliveturi-matti-putkonen-tuomittu-raiskauksesta/
http://peruss.wordpress.com/
http://pekkasivonen.blogit.uusisuomi.fi/2010/08/16/soinin-vaaliveturi-matti-putkonen-tuomittu-raiskauksesta/
http://peruss.wordpress.com/
Vastaukset 12
Vanhimmat
Perussuomalaiset nostaa esiin talousrikollista bodaajajulkkista
Posted on heinäkuu 21, 2009 by peruss| 1 kommentti
Kike Elomaa
Kike Elomaa
Perussuomalaisten listoilla muun muassa eduskunta- ja eurovaaleissa ehdolla ollut bodaaja ja laulaja Ritva “Kike” Elomaa on tuomittu talousrikollinen. Syksyllä 2003 Elomaa tuomittiin hovioikeudessa 1 140 euron sakkorangaistukseen kahdesta rekisterimerkintärikoksesta.
Samassa jutun yhteydessä Kike Elomaan kanssa avioliitossa ollut Kimmo Elomaa tuomittiin useista talousrikoksista yhteensä kahdeksi vuodeksi ja kahdeksi kuukaudeksi vankeuteen. Lisäksi Kimmo Elomaa tuomittiin maksamaan miljoonien eurojen vahingonkorvaukset Ruotsin valtiolle.
Maskussa asuvan Kike Elomaan menestys erilaisissa vaaleissa ei ole ollut hääppöistä. Esimerkiksi eurovaaleissa hän sai omasta vaalipiiristään Varsinais-Suomesta vain 754 ääntä ja koko valtakunnasta yhteensä vain 2425 ääntä.
Soinin ykkösmies. Kansa tilaa soiniPASKAA kasapäin niskaansa. Miksä onni: Kansa myös saa sitä mitä tilaa. YESS!
Ylempi linkki ei enää toimi, eikä monet muutkaan Pietun paljastukset persujen rikostuomioista ole enää näkyvillä jos niitä googlettaa. Miksi rikollisia persuja suojellaan?
persumaisesti. Nyt Lemillä:
http://yle.fi/alueet/etela-karjala/2010/09/vesala_vaatii_eroa_luottamustehtavistaan_2003022.html
linkit poistetaan, onneksi totuus löytyy googlettamalla netistä
romaneiden kuljetuksia pois Ranskasta. Soini- Suomessa punainen - EU;ssa pikimusta. Koska soinismissa saavutetaan kusetuksen huippu?
http://aamulehdenblogit.ning.com/profiles/blogs/haepeae-timo-soini-1
hyvä avaus siitä, kuinka soinistisille paskanjauhajille pitäisi laittaa paskasuodattimet suuneteen. Sensuuri kuitenkin iski, eli soiniWätykset olivat taas asialla. Dorkaa!
hyväksyy vain Kim Il Soinin nuoleskelut? Ällöä.
http://siikala.puheenvuoro.uusisuomi.fi/43630-perussuomalaisilla-herkka-hipia
Siikala. Perussuomalaisia ei saa arvostella, mutta perussuomalaiset ovat kovia itse arvostelemaan muita henkilöitä ja puolueita. (ei suora lainaus Siikalan tekstistä)
Tämä näkyy erittäin hyvin tällä palstalla. Siikala tiivistää hyvin ne asiat mitkä tällä palstalla suorastaan loistavat vastauksissa ja sensuurissa.
jos te vihreät neidit pysyisitte siellä vihreiden palstalla itkemässä hameinenne - vai onko se liian kuollut.
Taasko yksi naisen halveksija palstalla? Mikäs vika hameessa on NAISEN päällä?
on suorastaan käsinkosketeltavaa. Ilmankos kaikki fiksut kaunottaret ovat lähteneet lätkimään persuista. On sillä Soinilla ympärillään outoa sakkia. Huh huh!