Risto Penttilä ja natohupakot

Penttilä itse ja hänen hengenheimolaisiaan kyrpii, kun NATO juna ei kulje, eikä tule kulkemaan heidän halunsa mukaan, sillä Penttilän porukka ei kykene, koska heidät pesee mennen tullen Halonen,Tuomioja,Vanhanen.Penttilä pörrää kuin kärpänen verkossa,mitä siitä.
5354
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Aivan,olen kanssasi samaa mieltä!Nuorsuomalaiset hävisivät kuin tuhka tuuleen. Ja Penttilälle olisi käynyt samoin elleivät hänen porvariystävänsä olisi pelastaneet häntä hyväpalkkaiseen toimeen.Perseennuolenta siis jatkuu...

Äänestä
  • Kangas kirjoitti:

    Penttilä kuvaa suurvaltasuhteittemme ohentuneen.

    Vastaväitteet korostavat sitä ettei meillä ole "ongelmia".

    Toinen eli Penttilä puhuu siitä kuinka Suomi aiemmin pääsi ikäänkuin itseään isompien pöytään eli merkittävämpään asemaan kuin kokomme tai asemamme edellyttävät maailmanpolitiikassa.

    Tämä asema on nyt _ohentununut_, ja sitä minäkin pidän heikon ulkopolitiikkamme tuloksena kiitos demarilinjan Tuomiojan-Halosen.

    Tällä asialla ei ole mitään tekemistä viitekeskustelun "perseennuolemiseen", ja puolustelijoidenkin eli demarilinjan Halosen-Tuomiojan tukijoiden vasta-argumentit kuulostavat heikoilta, koska nykysyhteitamme kuvataan "ongelmattomiksi"(kun ei ole kehumista).

    Älä, hyvä suomalainen anna naruttaa itseäsi näin kepeästi näin vakavassa asiassa!

    Äänestä

...presidentti (halonen siis), joka ajattelee muutakin kuin USA:n mielistelyä & vallan "pelejä" ja joka pitää tärkeänä myös ns. "maailmanparannusta" ... Niin SITTEN JOKU VALLANHIMOINEN PENTTILÄ yrittää epätoivoisella ja säälittävällä keinolla mustamaalata presidentin...taitaa penttilällä olla vallanhimoissaaan oma lehmä ojassa ja kaikki KEINOT on keksittävä.

Sehän on vaan fiksua, että tärkeässä roolissa oleva presidenttimme ajattelee muutakin kuin itsekkyyden ympärillä pyöriviä "valta-asioita"!!! Sillä maailmassa on muutakin kuin USA JA NATO!!

Äänestä
  • Meillä on avarakatseinen presidentti, joka käsittää maailman yhdeksi kokonaisuudeksi eikä näe asioita vain Moskovan tai USA:n kannalta. Penttilä on pelle, joka ilmeisesti haluaa nostaa omaa olematonta egoaan. Luuleekohan hän olevansa seuraava presidentti? Jotkut yrittävät epätoivoisesti hakea Halosesta virheitä kuten esim. kuulolaitteen käyttö. Minulla on silmälasit niin hyvin monilla muillakin ja tunnen monta ihmistä, jotka käyttävät kuulolaitetta. Ei jonkun aistin heikkeneminen tee ihmisestä millään tavalla kelvotonta, mutta kaikkiahan pitää epätoivoisen ihmisen yrittää.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


perttilä kirjoitti:

Penttilä itse ja hänen hengenheimolaisiaan kyrpii, kun NATO juna ei kulje, eikä tule kulkemaan heidän halunsa mukaan, sillä Penttilän porukka ei kykene, koska heidät pesee mennen tullen Halonen,Tuomioja,Vanhanen.Penttilä pörrää kuin kärpänen verkossa,mitä siitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu