Viisas varis

Uuden kaledonian varis on älykkäimpiä variksia.
http://www.youtube.com/watch?v=vSOiVIitdyg
1178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Asun taajamassa ok-talossa. Ollaan kamut erään varispariskunnan kanssa.
- Mitä waltteri, sanon herra varikselle.
- Kraak se vastaa vaikka olis jonkin mielenkiintoisen kohteen kimpussa.

Vein jyviä talvella pikkulinnuille. Waltteri nokki aurattua parkkipaikan kohtaa; tähän minulle. Laitoin sille kourallisen.
Kraak, sanoi valtteri kuin ilmaistaakseen, kas kun ymmärsit. Sit se tuli sivummalta syömään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


käk käk kirjoitti:

Uuden kaledonian varis on älykkäimpiä variksia.
http://www.youtube.com/watch?v=vSOiVIitdyg

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu