Veropakolaisten etujen ajajat rokotuttavat lapsenne myrkkyrokotteilla, koska saavat siitä hyvästä lahjuksia ja pankkitilit Sveitsiin, Bilderberg palkitsee maanpetturit.
Seuraavaksi he vievät lastenne sisäelimet varaosikseen, jos et usko, lue vähän uutisia maailmalta.
Suomalaisten olisi syytä nyt viimeistään vaatia kansalaisten oikeuksia polkevat, vieraille valloille töitä tekevät, korruptioministerit- ja kansanedustajat, vastuuseen Suomen Perustuslain rikkomisesta.
Seuraavaksi he vievät lastenne sisäelimet varaosikseen, jos et usko, lue vähän uutisia maailmalta.
Suomalaisten olisi syytä nyt viimeistään vaatia kansalaisten oikeuksia polkevat, vieraille valloille töitä tekevät, korruptioministerit- ja kansanedustajat, vastuuseen Suomen Perustuslain rikkomisesta.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Monet ihmiset tulee menettään näinä aikoina omaisuutensa, kun työttömyys jatkuu ja porukkaa putoaa liitonrahoilta, niin aletaan syynään mitä omistaa! Somaleille, mustalaisille ja päihdeongelmaisille virtaa täydet tuet, kun eivät ole töitä tehneet eikä ole omaisuuttakaan!!
Epäoikeudenmukainen paskamaa tää on! Maailman paras? Heh heh....
Jos sama roskasakki pääsee valtaan, plus äärioikeistolaiset orjatyöherra-persut, niin en ihmettelisi, vaikka paria miljoonaa, vailla perustuslaillisia oikeuksiaan olevaa, köyhää ja suurtyöttömyyden uhreja alettaisiin pakkorokottaa nukutuspiikillä.
Toivottavasti omaisuutensa menettävä "keskiluokka" nyt viimeistään älyää äänestää Vasemmistoliittoa, joka on ainut puolue, joka ajaa oikeudenmukaisempaa Suomea kaikille, vastustaa orjatyövoiman käyttöä ja rakentaa terveempää yhteiskuntaa.
Rehennellessänne köyhille loiseliitin veropakolaiset kävivät taskullanne äärioikeiston innolla, seuraavassa ulosmittauksessa ovat teidän talonne ja metsänne. Työväestön oikeudet on viety, orjatyövoimaksi vielä kelpaatte, mutta pian se köyhyys kolkuttaa teidänkin ovellanne, ellette muuta äänestyskäyttäytymistänne.
Lukekaa Naomi Kleinin kirjoja, niin opitte vähän, miten maailman pieni omistava eliitti pelaa ihmishengillä.
Vasemmistoliitolle äänet, niin saadaan inhimillisempi yhteiskunta suomalaisille.
Nyt kun lainojen korot nousevat rutkasti, tulee monella ylisuuren omakotitalon rakentaja/omistajalla pitkä itku!
Olisi pitänyt ajatella lainoja ottaessa, jotta kun korot ovat pohjalla, on niiden tuleva suunta vain ja ainoastaan ylöspäin !
Late Lapista.
ja siinä sivussa isot vientimiljoonat - en ikinä punapoikai äänestäisi , mutta mitäs kommunistit muuta osaa kuin sabotoida markkinataloutta.
niin vasemmistosta päästään lopullisesti eroon. Homoja kun ovat. Kysykää ja näyttäkää vaikka jalkapallohuligaanin nainen. Pikkupojista ja piukkupoikien äänistä se tykkää.
No ei sitä nyt sentään tarvi valehdella, vaikutatte aika epätoivoisilta?
PerusSuomalaisilla Suomalaisten pienituloisten elämänlaadun parantaminen on tavoitteena puolueen ohjelmassa. Vasemmistollakin on, mutta vaikuttaa siltä että mamujen edut menevät omien kansalaisten etujen edelle. Eikä PerusSuomalaiset ole äärioikeistopuolue, siinäpä mietittävää miksi väitteen esittäjät eivät käytä samaa tarkoittavaa sanaa natsipuolue. Olisikohan se jo liian raflaavaa, ja kukaan ei sitten uskoisi?
Vihreän liiton poliitikot ovat jo haaveunissaan suomalaisen kansan kansanmurhaajia ja etnisiä puhdistajia. Heillä velloo murhanhimo suonissaan, ja juurikin siksi hankkivat he suomeen maailmalta heitä, joilta kansanmurhan tiedetään sujuvan jo vanhasta tottumuksesta.
Mitä VIHREILLÄ on tarjota suomen nuorille vastalahjana isiensä maasta joka riistetään heidän käsistään?
HUUMEITA! Heidän oppinsa mukaan perimäoikeuden menettäminen ei tunnu niin pahalta, kun saa päänuppinsa sekaisin kaikenlaisilla muodikkailla huumeilla.
VIHREÄT! Siinä vasta murhamiesten sakki.
Ensimmäisen maailmansodan aikana valtiot laskivat liikkeelle katteettomia seteleitä (nykyinen pankkiraha) maksaakseen sodankäyntimenojaan; tämä rahamäärän lisäys suhteessa arvometallien määrään johti siihen, että rahayksikköjen kytkös arvometalleihin katkesi. 1930-luvun laman alettua kulta alkoi virrata Ranskaan ja Yhdysvaltoihin. Yhdistynyt kuningaskunta ja Saksa joutuivat ahtaammalle menettäessään kultaansa, jolloin niiden oli kiristettävä rahapolitiikkaansa. Saksa ryhtyi kansallissosialsitisen hallituksen (tunnetaan yleisimmin natsipuolueena) toimin valuuttasäännöstelyyn 1933.
Raha kiertää ihmiseltä ihmiselle, joten kukaan ei vie mitään eikä keneltäkään.
Esimerkki rahan kiertämisestä.
Vuokralainen laittaa pöydälle takuuvuokran 100 ja vuokranantaja lähtee maksamaan kauppiaalle velkansa 100 ja kauppias ostaa remontin 100 ja remonttimies maksaa takuuvuokran 100 ja entinen vuokralainen ottaa pöydältä takuuvuokran 100.
poliitikoilla rahaketju ei ole selvillä...Matin pöydälle vain ilmestyy tukko rahaa, kukaan ei tiedä mistä se on ja miksi se on siinä, silti sillä rahalla voi käydä vaikkapa vaalikampanjaa...
Mitäs väliä omaisuudella on? Ei täältä kukaan mukaansa saa mitään kun kuolema koittaa. Ihminen ei omista edes omaa ruumistaan, sekin jää tänne mätänee. Kannattaa vaan irtautua omaisuudesta niin on vähemmän stressiä mistään. Eikä tarvitse jatkuvasti pelätä että joku vie sun omaisuutta..
BBC:n dokumentti
Jos kaikki hyödylliset ruumiin osat saadaan talteen prosessoidaan, tuotteistetaan ja myydään maksimiarvostaan, voi yhden ruumiin arvoksi tulla 250 000 dollaria.
Sarveiskalvo 6 000 dollaria pari
Sydänlappä 7 000 dollaria
Jänteistä 1 000 doallria kpl
Suonista 10 000 dollaria metriltä
Työ- ja elinkeinotoiminta
Käy oikein hallituksen toimesta ennen aikaisesti. Rahalla on merkitystä tasan siinä kohti, kun sitä tarvitaan siihen kunnolliseen perusturvaan ja toimeentuloon, eli hengissä selviämiseen. Neuvoja on turha jaella kenenkään, joka ei joudu köyhyysrajan alapuolella elämään.
Mutta sinä rikas, jonka omaisuudella "ei ole väliä", ole hyvä ja mene heti luovuttamaan se lähimpään leipäjonoon, Suomessa on edelleen se pari miljoonaa kansalaista ilman perustuslaillisia oikeuksiaan kunnolliseen perusturvaan ja toimeentuloon.
Hallitus rikkoo perustuslakia.
Parilla miljoonalla suomalaisella siis, jotka köyhyysrajan alapuolella joutuvat kitumaan.
ja yllyttää sinua kuluttamaan ja ottamaan velkaa.
Olkaa kuitenkin varullanne, sillä edessä saattaa olla impperialistin kaltainen VERILÖYLY. Se on käynnissä kyllä koko ajan, mutta ilmeisesti tulee laajenemaan rajusti_
http://www.oikeus.fi/14499.htm
Minulta loiset eivät saa kuin pahasti rasvoittuneen/kovettuneen maksan sekä keuhkot ovat paskana jatkuvan savujen vedon jäljiltä,myös loput elimet ovat aika tuhoutuneet raivoisan päihde sessiotten takia eli jos joku nalle haluaa näitä tuho osia niin ottakoon kaikessa rauhassa!
Omakotitalouksille sälytetyt kohtuuttomat verot eivät tietenkään tunnu miltään ökyrikkaitten kokoomuslaisten kukkarossa, mutta tavallisen pienipalkkaisen elämän se vie vielä niukemmaksi.
Sama rokotus tapahtui opiskelijoitten kohdalla.
Muistakaa nyt hyvät nuoret ja kaikki muutkin ettette erehdy missään tapauksessa äänestämään seuraavissa vaaleissa ivallisesti virnistelevän Kataisen edustamaa puoluetta.
Sen lisäksi, että puolue ajaa Suomea alas kotimaanpolitiikalla, se pilaa pikkuhiljaa myös suhteemme naapurimaahamme, Venäjään.
Suomea niin opiskelijoille, kuin työläisillekin. Menkää mukaan toimintaan, nyt kun työryhmiin haetaan ihmisiä Vasemmistoliiton sivuilla.
Sillä Vasemmiston nousu kaikkialla maailmassa on alkanut. Internetin avulla ihmisten tietoisuus epäoikeudenmukaisuuksista ja pummieliitin touhuista, joilla ihmishenkiä tuhotaan, lisääntyy.
Vasemmistoliitto on ainut puolue, joka vastustaa orjatyövoimankäyttöä. Työväestön puolue, nyt äänestämään kaikki kynnelle kykenevät, laitetaan porvareille luut kurkkuun.