Emokarhu kuoli,pennut tapetaan

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010082612245071_uu.shtml

Eikös tosiaan ole mitään konstia pitää pikkukarhuja hengissä...?
5153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ei valitettavasti ole. Pennuille armeliaampaa, kuin jättää nääntymään metsään.

Äänestä
  • Ottakaa yhteys Ranualle
    mieluummin laitoksen Intendentti Mari Heikkilään, puhelin 0400 653 161
    laitoksen puhelin - 016-365100

    Eläintenhoitajat
    Tero Ikonen
    Pertti Saarijärvi
    Puhelin: 0400-124365
    016-3551921 


    Rovaniementie 29
    97700 Ranua

    Linkki
    http://lappipro.com/ranuaep.html

    Terveisin
    SiskoSuomi
    [email protected]

    Äänestä

  • old_profile_12808 kirjoitti:

    Ottakaa yhteys Ranualle
    mieluummin laitoksen Intendentti Mari Heikkilään, puhelin 0400 653 161
    laitoksen puhelin - 016-365100

    Eläintenhoitajat
    Tero Ikonen
    Pertti Saarijärvi
    Puhelin: 0400-124365
    016-3551921 


    Rovaniementie 29
    97700 Ranua

    Linkki
    http://lappipro.com/ranuaep.html

    Terveisin
    SiskoSuomi
    [email protected]

    karhujen suhteen. Kaikkia orpopentuja ei voi sijoittaa minnekään puistoon. Lisäksi alkuperäisasukki ei välttämättä suvaitse tulokkaita, vaan joka tappaisi sen.

    Taljaksi vaan

    Äänestä

  • ja toinen on nyt kuitenkin siellä metsässä nääntymässä. Oliko päätöksessä taaskaan minkäänlaista järkeä. Nyt jäljistä päätellen, pentu selviää hyvin. Eikö olisi selvinnyt paremmin, jos olisi ollut toinen pentu kaverina?

    Äänestä

  • ihmiset ovat sikoja kirjoitti:

    ja toinen on nyt kuitenkin siellä metsässä nääntymässä. Oliko päätöksessä taaskaan minkäänlaista järkeä. Nyt jäljistä päätellen, pentu selviää hyvin. Eikö olisi selvinnyt paremmin, jos olisi ollut toinen pentu kaverina?

    järjen köyhyyttä,metsämiehet ovat tietenkin innokkaina ottamassa vastaan tappomääräyksen sillä heitähän siinä ensin kuullaan ja kun he ovat sitä mieltä ettei pennut selviä, niin heidän tietojensa
    mukaan toimitaan.

    olet oikeassa että kahdestaan olisi ollut helpompi oivaltaa elämän ensimmäinen talvi yhdessä ilman emoa,
    nyt on toinen pentu tosiaan aivan orpo - surullista

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nallux kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010082612245071_uu.shtml

Eikös tosiaan ole mitään konstia pitää pikkukarhuja hengissä...?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu