Kiitokset Heikki Talalle!

Heikki Tala on kaatanut rkp:n varjeleman sensuurin ja on nostanut Pakkoruotsin järjettömyyden nettiin, lehtien palstoille sekä tv:n ja radion ajankohtaisohjelmiin. Jokaisesta puolueesta alkaa nousemaan Pakkoruotsia kritisoivia puheenvuoroja.
Kiitos Heikki Tala!
3130
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jopa vasemmiston puoluelehdissä toimittajat ovat nostaneet kielivapauden teeman esille. Siis ei vain lukijat.

Yhtä asiaa kyllä ihmettelen. Missä on vasemmistopuolueiden nuoret? Miksi he ovat tuollaisia vellihousuja?

Kyllä entiset uhkarohkeat vallankumoustaistelijat kääntyisivät haudassaan, jos näkisivät vasemmiston nykynuorten tilan.

Äänestä

Omakehu haisee!

Äänestä
  • nenäänsä!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pois Pakkoruotsi kirjoitti:

Heikki Tala on kaatanut rkp:n varjeleman sensuurin ja on nostanut Pakkoruotsin järjettömyyden nettiin, lehtien palstoille sekä tv:n ja radion ajankohtaisohjelmiin. Jokaisesta puolueesta alkaa nousemaan Pakkoruotsia kritisoivia puheenvuoroja.
Kiitos Heikki Tala!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu