Kokoomuksen kannatus oli uudessa Ylen tutkimuksessa elokuulta 22,8 %, Sdp:n kannatus oli 20,4 % ja Keskustapuolueen kannatus 19,7 %.
Kokoomuksen kannatus
22,8 %
7129
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Oliko tutkimus Taloustutkimuksen eli Eero Lehden (Kok) tekemä ?
Ja tilaajana YLE:n Kokoomusjohtaja jolle Kokkareet järjestivät 50% palkankorotuksen ?
Kyllä on saittipunikkihäirikkö pimee. Jos demujen kannatus ei riitä, kun niin ei se riitä. Johan se on vaaleissakin todistettu, ei ole demuilla kannatusta ja laskussa sekin vähän, kun demujen nuoriso-osastoa pannaan multiin.
Kokkareiden nuoriso-osasto lehdessään vaan kalpamiekkailee....se kun on "ELIITIN LAJI" voi perkele sanon minä...mitä idiootteja
jos lusikalla on annettu, kirjoituksesi on jauhanut samaa rataa jo vuoden verran punikkihäirikkö- demu häirikkö- saitti häirikkö.unohtaen oman osuutesi tästä häiriköinnistä. toisin sanoen oletko sinä se hullukokkari saittihäirikkö
Ja tahtoo lisää rahaa ! Kyllä kokoomus järjestää!
Kunhan ei vain nyykähtäis ennen vaaleja. Olis ikävää että kuin 10 000 juoksijalla. Johtais koko matkan mutta hyytyis ennen loppukiriä.
Demarit itkee, kun mikään ei auta. Ei valehtelu eikä pintaliito. Kannatus vain putoaa ja hyvä niin.