.
Perussuomalaisten nousu jatkuu
"Perussuomalaisten kannatus jatkaa nousuaan. YLE Uutisten elokuun puoluekannatusmittauksessa perussuomalaiset saivat jälleen uuden ennätyslukemansa, 10,7 prosenttia."
http://www.yle.fi/uutiset/talous_ja_politiikka/2010/08/perussuomalaisten_nousu_jatkuu_1935940.html
.
Perussuomalaisten nousu jatkuu
"Perussuomalaisten kannatus jatkaa nousuaan. YLE Uutisten elokuun puoluekannatusmittauksessa perussuomalaiset saivat jälleen uuden ennätyslukemansa, 10,7 prosenttia."
http://www.yle.fi/uutiset/talous_ja_politiikka/2010/08/perussuomalaisten_nousu_jatkuu_1935940.html
.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Pää kylmänä vaaleihin. Ja saatava keskitettyä sellaiset ehdokkaat läpi jotka todella ovat aitoja PS henkisiä. Ei onnenokijoita ym..
ja veikkaan että kannatus tulee olemaan sitä tasoa että kepukin jää taakse. Soinista pressa,,eiks je!
kun soinista kuningas....ei kun itsevaltias...
On uskomatonta katsoa Soinia ja muita ps:n kannattajia, kun lähestulkoon kaikki on vahvasti ylipainoisia. Perussuomalaiset puhuvat köyhistä, mutta ei näytä kannattajiaan ainakaan nälkä vaivanneen. Makkara ja olut maistuu ja siihen on näköjään varaa. Jos Soini pääsee hallitukseen hänen kannattaakin alkaa keräämään rahaa terveysmenoihin, koska ne tulee räjähtämään pilviin kun läskisuomalaiset tukkivat tulevaisuudessa terveyskeskukset ja sairaalat diabetes, sydän- ja verisuonitaudeilla, alkoholismilla ja muilla taudeillaan.
Perussuomalaiset edustavat mielestäni kaikkea rumaa. Pelätään esim. että ulkomaalaiset vievät kaikki työt suomalaisilta. Todellisuudessa ulkomaalaiset tekevät vaan ne paskatyöt mitä alkoholisoituneet suomalaiset eivät enää viitsi tehdä. Naristaan ja jupistaan, mutta samalla maataan laiskana kotona ja lipitetään kaljaa. Jokaisella suomalaisella on tilaisuus tarttua töihin, mutta kun ei kelpaa. On niin mukava maata kotona katsomassa telkkkaria ja lihota. Henkistä pahaa oloa voi helpottaa jupisemalla samanhenkisen kanssa miten kaikki vääryys on kohdistettu heitä kohtaan.
Suomalainen "maahanmuuttokeskustelu", millä Soini on keksinyt ratsastaa suosioon, on naurettava. Suomessa on ehkä vähiten maahanmuuttajia euroopassa, mutta niistä on noussut naurettavan suuri kohu. Maahanmuuttajat on otettu syntipukiksi, vaikka suurin syy pahoinvointiin ja lamaan on aivan muualla. Maahanmuuttajat on niin pieni ja marginaalinen ryhmä jotka eivät oikeasti pysty kilpailemaan suomalaisten kanssa työmarkkinoilla. Ei ainakaan niin että siitä pitäisi tehdä jotakin suurta politiikkaa.
Onneksi sinun kaltaisiasi ei Suomessa ole paljoa. Taidat olla RKP:n agentti?
Tuolla RKP:n sivullahan he ovat melkein ainoita keskustelijoita, saastaisine kommentteineen ja solvauksineen. Taitaa Persuja ja eritoten talalaisia pelottaa, kun maahamme tulee vähän erinäköisiä asukkaita ja sitä "pakkoruotsiakin" vielä puhutaan. Kannattaisikohan opiskella hieman kieliä ja historiaa, eikä pieni tutkimus kansojen kultturiperinteistäkään olisi pahitteeksi. Nuo kun kuuluvat siihen yleissivistykseen, joka Suomen lapsille on etuoikeus oppivelvollisuutena. Kaikkiallahan ei sitä vielä nykypäivänäkään ole. Koittakaahan, marisijat, kerrata asioita, kun näkyy tuo vanhuus häiritsevän muistejanne.
"Kouluttamaton ja työtön rassukka hakee lohtua soinin joukoista. Sairasta."
Näinhän saadaan töitä niille jotka ovat opettajia tänään pakolaisille, ja nämä rassukat saavat koulutusta ja ovat yhtä fiksuja kun kysyjäkin !
"Miten Suomen julkinen talous saadaan kuntoon?"
Sen kun kertoisivat myös nykyiset hallituspuolueet ja SDP.
Jotka ovat lamat aiheuttaneet niin nyt kuin 1990-luvulla.
kyselemään kaikilta toisilta. Itse eivät pysty vastaamaan mihinkään. Outoa.