Leila

Miksi luovutit.
4233
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ilmoittauduin luovuttajaksi vähä aikaa sitten, kun kuvittelin, että se olisi yksinkertaista ja siitä saisi vähän rahaakin.
Olisihan se ollut kiva auttaa pieniä keskosvauvoja ja sairaita lapsia. Nyt kuitenkin on alkanut tuntua, että työmäärä on kyl aika suuri, kun koko ajan saa olla desinfioimassa ja siihen menee kyl yllätävän paljon aikaa. Lisäksi tuntuu, että se on omilta lapsilta pois, kun aina syötön jälkeen pitää lypsää ja siihen kuluu aika
a. Sit mä olen ajatellu, että mult tulee kyl tosi vähän tota ylimäärästä max. 4dl päiväs. Ajattelin, ettei se kyl varmaan rahallisesti kata edes sähkölaskua, joka tosta jatkuvasta hellan hehkuttamisesta tulee. Toisaalta tulisi kyllä paha mieli, kun kerran jo lupauduin tähän hommaan, jos sitten lopettaisin heti alkuun. Onko muilla samoja kokemuksia? Oisko mitään neuvoja ja milt

Äänestä
  • paska!

    Äänestä

  • .. kirjoitti:

    paska!

    kiitos,vaikka eihän tästä sais kiittää.

    Äänestä

luovuta koskaan. Ei sovi luonteeseeni.
En kuitenkaan tiedä kuka oot.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vierustoveri kirjoitti:

Miksi luovutit.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu