Mikäköhän

262
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Asiaa tutkii parhaillaan ministeritason hevoshoitaja. ;o) Lainaus Wikipediasta:

"Ammatiltaan Virkkunen on toimittaja ja tutkija Jyväskylän yliopistossa. Hän on koulutukseltaan filosofian lisensiaatti ja valmistelee väitöskirjaa ministereiden eroon johtaneista skandaaleista. Nuorempana Virkkunen on työskennellyt hevostenhoitajana Huittisissa Jukka Tuorin omistamalla tallilla sekä Tanskassa maajoukkueratsujen parissa".

Äänestä

No miten olis näin ensi alkuun esim. epäpätevyys. Pillu-Ike meni Yhdysvaltoihin pitämään puheen ja häpäisi siinä samalla koko Suomen. Sanonta kuuluu ei mopolla moottoritielle Ike pysyköön sillä ritsallaan siellä Turun raitilla, niin on parempi koko Suomelle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mahtoi olla kirjoitti:

Kanervan potkujen syy? http://img80.imageshack.us/img80/9198/14xf0.jpg
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2009122310805058_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu