Huono palkka

Eläkeyhtiön uuden pomon liksa on siis 41 600 €// kk (edellinen pomo lähti eläkkeelle 60 - vuotiaana).

Uuden pomon esimies sanoi ettei palkka ole kovin hyvä, mutta bonukset voivat 60 %:lla hikistä pikku palkkaa onneksi kasvattaa.

Hyvä homma.

Kiva kun itte saa painaa parin tonnin liksalla veemäistä hommaa varmaan 70 -kymppiseksi.

No, tyhmyydestä sakotaan.
8101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

tyhmyydestä meitä sakotetaan.
Vaikkakin nämä poliittiset virkanimitykset eivät yleensä nosta yhtiön keskimääräistä ÄO:ta.
Luulisi hävettävän kun joku pääsee puolueuskollisuudella ohi pätevistä hakijoista.
Sinun esille ottamaa tapausta en tunne, mutta yleisesti ottaen jäsenkirja viroista pitäisi tehdä helvetin hävettävä asia, niin kalliiksi ne ovat yhteiskunnalle tulleet.

Äänestä

..kun vielä sinun pienestä palkastasi maksat veroja turhiin asioihin...

Äänestä

Oliko kyseessä vakuutusyhtiö Ilmarisen pomon palkka?
Kukahan muuten senkin loppupeleissä maksaa??

Äänestä

Halosen aikana meno on ollut päätöntä.

Toivoisi, että Soini laittaisi jotakin rajaa asioihin.

Kukaan ei ansaitse yli 5000 € palkkaa, mistään työstä.

Eläkekatto olisi saatava kiireesti.

Äänestä
  • Tarkoitit Kataisen ja Vanhasen aikana. Vai mitä Halonen olisi voinut tehdä?
    Estää kokoomuksen vaihtamasta Ylen johtajaksi kokoomuslaista jolle annettin heti 56% palkankorotus?

    Äänestä

Itse jäin juuri eläkkeelle ( 49 v.) ja ensimmäinen eläke tupsahti tilille- n. 37 000 €. Nyt pitää olla tarkkana tuon elämisen suhteen.

Äänestä

tuollaisiin törkypalkkoihin,koska ne ovat työlästen raahaa.ei huiharijohtajien.
ammatti - ja eläkeliitot,pankaa saatanallinen ralli päälle kaikissa johtajapalkoissa,ne on saatava alas
oikeille tasoille lähelle työläisten palkkoja. jos ei herroja kiinnosta pienempipalkkainen työ,
antaa vetää vaan,halvalla tulijoita ja tehokkaampia henkilöitä löytyy jokapuolelta.

Äänestä
  • TASAVERO JA TASAPALKKA KAIKILLE !

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


41 600€//KK kirjoitti:

Eläkeyhtiön uuden pomon liksa on siis 41 600 €// kk (edellinen pomo lähti eläkkeelle 60 - vuotiaana).

Uuden pomon esimies sanoi ettei palkka ole kovin hyvä, mutta bonukset voivat 60 %:lla hikistä pikku palkkaa onneksi kasvattaa.

Hyvä homma.

Kiva kun itte saa painaa parin tonnin liksalla veemäistä hommaa varmaan 70 -kymppiseksi.

No, tyhmyydestä sakotaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu