Totuuden levittämisestä sakkoja

Mies sai sakot Venäjällä levitettyään faktaa Suomelta ryöstetyistä alueista:

http://www.uusisuomi.fi/ulkomaat/99996-suomi-intoilijalle-isot-sakot-venajalla-–-”varoitus-kansalaisille”
3128
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Venäjällä kaikki on mahdollista.

Äänestä
  • Aikanaa sanottiin että r.... on r.... vaikka voissa paistaisi.
    Pappani sanoi ettei voita kannata haaskata, siellä johtajat on niin sitkeitä ja paksunahkaisia
    ettei niitä kannata paistaa.
    Onko naapurimaan historiassa ollut yhtään rehellistä hallitsijaa, ei ole.

    Äänestä

Väärinajattelu on rikoksista iljettävimpiä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Huomaava mies kirjoitti:

Mies sai sakot Venäjällä levitettyään faktaa Suomelta ryöstetyistä alueista:

http://www.uusisuomi.fi/ulkomaat/99996-suomi-intoilijalle-isot-sakot-venajalla-–-”varoitus-kansalaisille”

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu