Kokkaa mua hanuriin

Joka kanavalta tulee pelkkää kokkaamista ja muotihinureita. Tai ameriikan remonttia. Olisko aika vaihtaa jo aiheita, noin yleisesti.
2384
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ja jos katsot nyt näitä "arvostele mun ateria" juttuja niin , eikös taas suomessa löydetty sinne näitä iänikuisia julkiksia . Ruotsalaiset teki sen aivan tavallisilla kaduntallaajilla samoin kuin Britit mutta , suomessa taas telkkarin samat naamat . Se on toi suomen TV tarjonta sitä et tuu sää mun ohjelmaan nii mä tuun sun ohjelmaan , tulee varmaan halvaksi eri kanaville kun samat naamat juoksee studiolta toiselle .
Ja kun taas tulee joku uus juttu , esim. kaivetaan kaivo jonkun pihalle niin kyllä siellä "kankikaikkonen" on mukana .

Äänestä
  • Suomalaiset tekevät hyvistä formaateista omat surkeat kopionsa. Kuivia ja liian halvalla.

    Jossain sanottiin, ettei tarvitse aina olla samanlainen kuin alkuperäinen... Miksi ei? Jos kerran alkuperäinen hieman muutettuna toimii, niin antaa mennä vaan.

    Muutamia suomalaisten käsissä pilalle menneitä formaatteja, jotka toimivat esim. Ruotsissa paljon parempina viihdeohjelmina: Biisikärpänen, Arvostele mun ateria jne.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


RemonttiKokki kirjoitti:

Joka kanavalta tulee pelkkää kokkaamista ja muotihinureita. Tai ameriikan remonttia. Olisko aika vaihtaa jo aiheita, noin yleisesti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu