Mikä kissa-anime?

nimi hukassa

Tässä animessa päähenkilö on kissa, joka nousee junaan ja juna lähtee lentämään avaruuteen galaksin halki ja kissa seikkailemaan kummallisiin paikkoihin. Kyseessä melko vanha elokuva jonka katsoin 90-luvun lopulla, ja nimi on jo unohtunut.

4

692

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • animeee
      • tämä se on

        Sehän taitaa olla Night on the Galactic Railroad vuodelta 1985, jossa päähenkilö on kissa ja googlella löytyvät kuvat näyttävät ihan tutuilta. Kertaluokkaa parempi ja tunnelmaltaan ainutlaatuinen anime.

        Mistähän tämä elokuva löytyisi, kun näin harvinaista ei löydy edes torrentilla (tai löytyy, mutta vuorokaudessa latautui vasta 2%). Ehkä dc :lla jostain anime-hubista.


    • talvineiti

      mä en oo ite käynny elokuvis kun 2kertaa,mut haluisin nähä just tän elokuvan =) mistäs sen vois kattoo?

      • cyborgduce

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään

      Kaikkosen erityis­avustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po
      Maailman menoa
      112
      5427
    2. Niin voimakkaat tunteet

      Että ajattelin hänen olevan se elämän rakkaus. Silmien edessä vikitteli toista ja hyvästelemättä hylkäs niin tyhjyys jäi
      Ikävä
      20
      2987
    3. Nainen, sinä viisas ja ymmärtäväinen

      sekä hyvällä huumorintajulla varustettu. Kun kaikki muut ovat kaikonneet, vain sinä olet jäljellä. Ellet kestä kirjoituk
      Ikävä
      24
      2844
    4. Oletko harrastanut

      seksiä kaivattusi kanssa? 🤔
      Ikävä
      143
      2088
    5. Halaisin sua mies

      Jos voisin 💗
      Ikävä
      26
      1972
    6. Puhe on halpaa

      Katso mitä hän tekee.Teot kertoo enemmän kuin tuhat sanaa.Uskokaa punaisia lippuja.Hyvää yötä.
      Ikävä
      44
      1936
    7. Onkohan meillä kummallakin joku pakkomielle toisiimme

      Vähän luulen että on..
      Ikävä
      174
      1829
    8. Miksi miehet hermostuvat tyhjästä?

      Olen tässä viimeisen vuoden sisään pudottanut melko reilusti painoa mikä on sitten saanut useammankin lähipiirin aiemmin
      Sinkut
      116
      1657
    9. Joko aiheuttamani pettymys

      on lieventynyt? Toivottavasti. Uskallan heittää lentosuukon näin etäältä ja nimettömänä 😘.
      Ikävä
      98
      1648
    10. Nainen, se on vain karu totuus, että

      sinut on luotu synnyttämään ja mies siittämään. Niin on luomakunnassa säädetty ja niin se on. Sinut luotiin heikoksi ja
      Ikävä
      283
      1550
    Aihe