kun lukee tämänpäivän kuniksen sivuilta maaseutunaisten klimppisoppaohjeen oudoksuttaa ohjeen rusinat, porkkanat ym. kasvikset. aito klimppisoppa koostuu kirkkaasta liemestä lihasta makuasia onko naudan vai sianlihasta,pippurista. ei mitään ylimääräisiä rehuja. piimälimpit on sitten erikseen. mutta aito on aina aito. ottakaa kantaa.
outo soppa
klippien exkspert
10604
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
niin tosiaan mistä tämä ohje kunikses. ei oikea.
kunnioittavaa.Voi ollatähän aikaan sopivaa suttua.
Samassa lehdessä kerrottiin messuilla myytävän gluteenitonta klimppisoppaa. Ihmetyttää kovasti, koska ainakin alkuperäisenä mainostettavan sopan ainesosana oli vehnäjauhot.
Uskaltaisitko sinä keliaakikkona syödä vehnäjauhoista tehtyjä klimppejä?
niin tosiaan piimäklimpit ja kaliavellit on asia erikseen.mutta ei ne arvon leidit lue näitä sivuja kun ne tekee nyt sitä isoo satsia omanmoistansa klimppisoppaa ja myi 6e annos viikonloppuna.
maaseutunaisten klimpit ei klippireseptiä nähänykkää.
niin vihanneskeittoa.
tulikahan paikanpäällä kritiikkiä , sekunda reseptistä.
Mikä ihme on AITO klimppisoppa???? Sitä on iät ja ajat tehty eri pitäjissä ja maakunnissa omien reseptien mukaan. Ei ole mitään yhtä ja ainoaa aitoa klimppisoppaa!
ei kauhajokinen klimppisoppa., piimälipit erikseen. eli on sotkettu kaksi asiaa keskenään.
klimppisoppaa.Siä ne osas teherä periteesen rakinki kunnollista.