eivät voi mennä armeijaan? Armeijassahan ei tapeta ihmisiä, vaan armeija itse asiassa estää vihollisen hyökkäyksen olemassaolollansa. Kun vihollinen huomaa että hampuusi armeija kasvaa, niin silloinhan vihollisen kannattaa hyökätä, jos hampuusiaatteet leviävät, jolloin armeija ei enää ole yhtä vahva kuin jos siellä olisivat hampuusitkin. Hampuusien siis pitäisi mennä armeijaan, jos he vastustavat sotaa, koska on TODENNÄKÖISEMPÄÄ, että sotaa ei tule, jos hampuusi menee armeijaan. Tietysti, jos sota syttyy, niin silloinhan hampuusi voi mennä vankilaan tai teloitusrivistöm eteen, kun ei halua likvidoida elukkalaumaa, joka tulee murhaamaan maamme kansalaisia!
Miksi homosivarit ja totaalit
Miksi?
252022
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
tyylitöntä ja typerää.
Monen totaalin tiedetään mieltyneen miesten väliseen seksiin vankilassaoloaikanaan. Halut ne on totaalillakin.
..lauloivat 80-luvulla "miten armeijassakin voi rakastua..."
Saati sitten totaalivankilan suihkuhuoneessa... voi pojat kuinka iloisesti se saippua tippuu ja taas sitä mennään!
Intissä on yhteissuihkut, vankilassa ei ole. (mikä muuten on totaalivankila ;D)
Nimitys sille paikalla,jossa rasvasit poikien pyllyjä. Nääs meillä vankilassa on leikkejä..
Ei homoudessa (tukahdutetussakaan) ole mitään hävettävää. Aika usein vaan inttipoikien jutut pyörii näiden peräreikien ja rasvojen ympärillä. Empiiriset havaintoni tuttavapiiristä saavat vaan lisää tukea ;) Ei siinä mitään, moni homo on palannut sieltä intistä "miesmäisempänä."
Niin, asevarustelullahan on aina rakennettu rauhaa, onnistumisen kanssa vaan on ollut vähän niin ja näin. Itse uskon kuitenkin aseistakieltäytymisen olevan paras tapa rakentaa rauhaa.
tajunnut. Asevarustelu tosiaan estää sodan, eihän ydinpommin keksimisen jälkeen ole suurvallat uskaltaneet käydä sotaa!
Ei se toimi jos vain yksi laskee aseensa. Jos kaks ukkoo tappelee ja toinen yht'äkkii laskeeki nyrkkinsä ja on ku ei mitää, nii vaikkaisin et turpiin tulis.
Sitten ehkä tuo kaunis ajatus voi pelata jos kaikki tekisi niin yhtä aikaa eikä sitten salaa kehittäisi mitään tuhoaseita, joilla aseettomat olisi sitten helppoo nitistää.
Asevarustelu tosiaan estää sodan, eihän ydinpommin keksimisen jälkeen ole suurvallat uskaltaneet käydä sotaa!
Katsopa tänään uutiset...
niin, eihän Yhdysvallat ole käynyt sotaa pitkiin aikoihin. Eikä Venäjäkään. Piis.
eli tarkoitat suoraan "tarttukaa aseeseen nii edes autatte rauhaa"?
hhmmm... tuskimpa kumminkaan...
Oletko siis sitä mieltä, että puolustusvoimat on sotaa lietsova organisaatio? Vaikka "Tarttukaa aseeseen nii edesautatte rauhaa"- kommentti onkin hieman arvelluttava, on se silti totta. Sodan riski pienenee, jos maa on puolustuskykyinen.
Näitä "aatteen miehiä" (sivarit ja totaalit) en silti arvostele. Heillä on oma tyylinsä ajaa rauhan asiaa maassamme.
paljonko on sodan riski nyt?
pointti oli se, että kun hampuusit kieltäytyy armeijasta, niin he itse asiassa lisäävät sodan uhkaa, kun taas jos he meneisivät armeijaan, niin silloin he vähentäisivät sitä. Ja jos sota syttyisi, niin he voisivat kieltäytyä palveluksesta, jolloin lopputulos on parempi, kuin jos he kieltäytyisivät jo ennen sotaa!
Eikös se ole aina liian suuri.
Olivat ne skinejä tai mitä tahansa.
Valinnan vapaus pitää olla. Jotka haluu mennä armeijaan niin menköön ja sivariin menijät menköön sinne. Totaaleillakin kai on omat syynsä olla menemättä kumpaankaan.
Valtio ei ole tehnyt hyväkseni paljon mitään joten siinä mielessä en tunne olevani sille mitään velkaa.
Sodan varalta olisi kyllä hyvä opetella aseen käyttö. Jos sitä sotaa pelkää. Sen voisin minäkin tehdä ilman että menen armeijaan komenneltavaksi. Suomi on vapaa maa tai ainakin pitäisi olla.. ainakin niille joilla ei ole rikosrekisterii.
Hyvää vappua...
oot kattonu vähän liikaa rambo-leffoja?
Jos suomessa armeijan tilalla ois satoja tuhansia wannabe-ramboja ni ei se auttais paskan vertaa kun koulutettu armeija on sotajalalla meitä vastaan.
Ja toi väite et valtio ei oo tehny sun hyväks mitään?
-Ootko käyny valtion maksamaa koulua?
-Ootko käyttäny valtion maksamia terveyspalveluja?
-listaa voi jatkaa varmasti hyvinkin pitkälle.
Jotkut ei oo oppinu että oikeuksien lisäks kansalaisilla on myös velvollisuuksia. Niitä henkilöitä sanotaan hemmotelluiks pennuiks.
Hippiäiset hokee että Suomi on vapaa maa. Niin on mutta kansalaisilla on myös velvollisuuksia. Miksiköhän Suomi ON vapaa? Siks ku on olemassa oikeita MIEHIÄ jotka esti vihollisen tulemisen tänne.
Ovatko ahvenanmaalaiset, naiset ja jehovantodistajat:
"-Ootko käyny valtion maksamaa koulua?
-Ootko käyttäny valtion maksamia terveyspalveluja?
-listaa voi jatkaa varmasti hyvinkin pitkälle. "
Ovat. Suomen valtion perustuslaki kieltää ihmisen asettamisen lain edessä eriarvoiseen asemaan, tähän kuuluu sukupuoli, asuinpaikka ja uskonnonvapaus.
Armeijaan tai siviilipalvelukseen menemättä jättäminen on "rikos", jonka voi tehdä vain manner-Suomessa asuva, ei-jehovantodistaja, biologisesti miespuolinen henkilö. Jos lainsäätäjä ei itse kunnioita säätämiään lakeja (kuten perustuslaki, kaikkien muiden lakien pohja), niin miten se voi olettaa, että yksilö eläisi niiden mukaan?
sä noita aikaisempia viestejä tuolla alempana lainkaan? Mitä mäkin olen perustellut ainakin kymmenen kertaa miksi en mennyt armeijaan tuolla alempana...en jaksais jankuttaa teille kinkkupäille.
Ja voi vittu mitä ajatuksenjuoksua sulla, ei saatana...vietä kirjastossa tunti taikka pari päivässä niin sustakin vielä ihminen tulee.
Tunnet vielä sivistyksen ja myötätuntoisuuden taakat harteillasi...
..Homosivari,eihän sivistyneen hampputukan kuulu kiroilla.
Tuolla kommentilla jäät vieläkin jälkeen sivistys-asteikolla, piffipää!
Sivareita ja muita homppeleita niitä polkemaan tositoimissa...