Loppurytinöissä tapahtuu

^_^

http://www.kolumbus.fi/jouko.piho/index.htm

Lisätty viimeksi eli 1.9.2010:

4. Eloonjääminen-osioon John Learyn sanomia lopunajan turvapaikoista

Olen lukenut netissä John Learyn profetioita lopunajoista ja varsinkin turvapaikoista. Leary on roomalaiskatolinen, mutta koen, että hänen saamissaan profetioissa on kyllä ajattelemisen aihetta. Seuraavassa Learyn saamia sanomia.

Kun näette seuraavat kolme merkkiä, rukoilkaa Jeesusta, että hänen lähettämänsä suojelusenkeli johdattaa teidät havaittavan fyysisen merkin avulla lähimpään turvapaikkaan. Kolme varoitusmerkkiä ovat:

1. Maailmanlaajuinen nälänhätä.
2. Hajaannus kirkossa.
3. Pakolliset ihmisiin laitettavat sirut.

Kun nämä kolme asiaa tapahtuvat, silloin on aika jättää omat asunnot ja siirtyä enkelien johdolla turvapaikkoihin.

Uskovia vainoavat ja etsivät viranomaiset eivät pysty löytämään näitä turvapaikkoja. Sotilaat eivät näe näitä turvapaikkoja, he eivät kuule mitään ääniä sieltä eivätkä haista mitään hajuja, koska enkelit suojelevat turvapaikkoja, vaikka ydinhyökkäyksiltä. Uskovat ovat näkymättömiä jo matkalla turvapaikkoihin niin, ettei heitä voida havaita.

Ihmiset voivat viedä turvapaikkoihin jonkin verran ruokaa, mutta kun uskovat ovat turvapaikassa, Jumala tulee lisäämään ja moninkertaistamaan kaiken ruoan ja juoman, koska uskovat eivät voi ostaa mitään mistään kaupasta. Myös asuntoja lisätään yliluonnollisesti ja kerroksia tulee lisää tarvittaessa Jumalan voimasta.

Te tulette tietämään, ketkä ovat oikeita yhteyteenne pyrkiviä ihmisiä. Heillä on risti otsassaan. Ilman ristin merkkiä olevilla ihmisillä ei ole osaa yhteisöissänne.

Turvapaikkoja tulee olemaan kaikkialla maailmassa. Ei ole tarpeen tietää etukäteen, missä ne sijaitsevat, koska sitten kun on aika siirtyä niihin, enkelit ohjaavat uskovat turvapaikkoihin yliluonnollisen valojohdatuksen avulla.

Alkuperäinen lähde: http://www.johnleary.com/

5

575

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -.--.,-.,

      onko tätä äärihelluntailaisten masentavaa nihilistisoopaa pakko pukata joka palstalle?

    • Aritta

      mutta siinä avaruusolennot pelastavat ne jotka uskovat heihin. Samat varoitusmerkit näkyvät. :-)

      Ei kannata uskoa kumpaankaan.

    • 21

      Siinä on taas sen näköinen heppu, että lapsiani en jättäisi hänen kanssaan kahden.

    • u.s.

      Mielenkiintoista hyvin mielenkiintoista.

      • ei niin uskovainen

        taas joku itsemurhalahko? turvapaikka? kaikki uskonnot ovat ihmisen keksintöjä, ei ole mitään isompia asioita, ne ovat ihmisen päässä mutta onhan se kiva jos joku uskoo olemattomaan.. hyvät syksyt


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      612
      2256
    2. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      108
      1108
    3. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      26
      1096
    4. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      5
      954
    5. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      101
      865
    6. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      86
      855
    7. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      50
      759
    8. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      89
      752
    9. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      63
      725
    10. Moi, olen Lampunhenki

      Kerro toivomuksesi🏺
      Ikävä
      65
      573
    Aihe