miten lohkot on valittu?

Ruotsille helppo lohko voitto kun ei ollut vastusjiakaan kuin yksi eli venäjä.Suomen lohkoon kuitenkin oli pistetty kolme hyvää ja yksi huono.
2207
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Viime MM-kisoissa lohkot arvottiin ja arvonnan suoritti nykyisin Suomen joukkuejohtajana toimiva Timo "juti" Jutila. Voi sanoa, että ei vetänyt ainakaan kotiinpäin arvonnoissa. Kiitos Juti!

Äänestä

Jatkolohkotkin ovat varsin mielenkiintoiset. Toisessa "kovista" kiekkomaista on vain Tsekki ja Kanada. Toisessa onkin sitten Suomi, USA, Venäjä, Ruotsi ja Slovakia.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


nina kirjoitti:

Ruotsille helppo lohko voitto kun ei ollut vastusjiakaan kuin yksi eli venäjä.Suomen lohkoon kuitenkin oli pistetty kolme hyvää ja yksi huono.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu