YYA-sopimus

lupa tuhota ydinohjukset suomenilmatilassa.jos oli siinä näkee kuinka paljon demarit ja kommunistit suomen kansasta välitti.

joka on voimassa 2012 saakka.
480
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Noin se on. Ja sitten kun liitytään Natoon ja Venäjä hyökkää Suomeen, taistelut käydään Suomen ilmatilassa. Ei Natokaan niin tyhmästi tee, että Venäjän alueella puolustaisi Suomea!

Äänestä
  • jäsenyys riittää takaamaan Suomen koskemattomuuden. Venäläiset ovat viekkaita, eivät hulluja.

    Äänestä

  • Hyvin huomattu, tuo Nato! Ei se taistele USAn ilmatilassakaan!

    Äänestä

  • räpätirällää kirjoitti:

    Hyvin huomattu, tuo Nato! Ei se taistele USAn ilmatilassakaan!

    Eipähän siellä ole tarvettakaan, yksittäisiä rättipäitä huomioimatta ei kukaan ole USA:an hyökkäämässäkään.
    Mistähän sekin on lähtösin että suomen ilmatilassa ohjuksia tuhotaan, välillä tuo elokuvien katselu näköjään sekoittaa sen lopunkin järjen.
    Toiset hullut sitten innostuu siitä lisää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


oliko cccp kirjoitti:

lupa tuhota ydinohjukset suomenilmatilassa.jos oli siinä näkee kuinka paljon demarit ja kommunistit suomen kansasta välitti.

joka on voimassa 2012 saakka.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu