Täytyy myöntää tämä on kiusallista! Kepu joutui maksamaan Jarmo Korhoselle ylimääräistä (lahjus vai vaikeneminen?). € 40.000,- kertakorvauksena, mutta Jarmolla on hakusessa kepulta vielä siemenperunatkin eli ylityövaade on peräti € 230.000,-. Laatinen myöntää, että ei ole helppoa olla tuollaisen puolueen sihteerikkö! Kepulainen työreformi;-)))))
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2010/09/1180515
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2010/09/1180515
Vastaukset 23
Vanhimmat
taitaa olla aika epäselviä, luultavasti siellä on pykälä, että riidan sattuessa molemmat osapuolet yrittää saada veronmaksajat hoitamaan riidanalaiset saatavat.
.
joutuu Cepu! menemään sossun luukulle heti maanantai-aamusta?????
Komerosta löytyneet 800 eur - 40 000 eur = saldo negatiivinen -39 200 eur
.
vain siitä, että politiikassa on hirveät liksat.
Eli nyt kansa kaikkoaa uurnilta vieläkin varmemmin, kun nyt tiedetään, että rosvous on tuota luokkaa.
Miten voi olla yhtäkkiä tuollaiset ylityökorvausvaateet? Eikö ylitöistä yleensä makseta heti seuraavan palkanmaksun yhteydessä?
Jossain mättää ja pahasti!
Korhonen on ollutkin kallis demumyyrä.
Jos Korhonen olisi kunnon ihminen, ja olisi aidosti ollut Keskusta puolueen asialla, niin ei hän toisi julkisuuuteen tuollaisia asioita.
Sutkeja kaikki, kristillisistä SAK/demareihin. Suurin sutkipuolue viimemainittuna.
on muuttunut demumyyräksi.
Me myyrät me mullassa mylläämme.
Me hyörimme, pyörimme, jylläämme.
.
ei kai koskaan ollutkaan mikään aatteen cepulainen?????
Uskottava se on
.
kun niin monet kepulaiset sen sanovat.
Eikö se ollutkaan etelänmedian ajojahtia.
Juu, sutkejahan ne on kaikki, paitsi kepu, joka on rikollisjärjestö.
"...Kesäkuun 29. päivänä Jarmo Korhonen kärysi Kannonkoskella ylinopeudesta, josta hän sai 14 päiväsakkoa, joista kertyi maksettavaaa yhteensä 952 euroa. Korhonen lähetti kuitenkin syyttäjälle kirjeen, jossa hän kertoi, ettei hänella ole lainkaan tuloja. Syyttäjä tiputti sakkosumman lopulta 115 euroon, mitä on julkisuudessa hiukan kummasteltu..."
sakko uuteen tarkasteluun.
Voipa olla niinkin, että tulee vielä kaikenlisäksi rapsut viranomaisten harhauttamisestakin.
Toivottavasti viranomaiset ovat ottaneet asian uudestaan esille.
Nolojen tilanteiden puolue - Kepu
.
jatkuvat vuodesta toiseen
.
kun yrittävät vääntää umpikepulaisesta konnasta, Jarmo Korhosesta, demaria !
Kyllä Jarmo Korhonen kuuluu kepulaisen roskajoukon ytimeen , että pitäkää vaan hyvänänne !
perunakuoppaan
Kovaa on demareiden elämä, kun omai ei voi kehua niin epätoivoisena levitetään lokaa,
Hepsautus!
.
joku ehtii tekemään noin suuren summan 230 000 edestä ylitöitä, vastaa itseni 10 vuoden palkkaa.
töitä 24/7 ja 365/1 ja sen päälle vielä normaalit tunnit navetassa, pellolla ja lantalassa. Kepulaiset ei tukia itke tai kaipaa. Mene sinäkin punikki töihin.
Puniikit eivät tee töitä edes työaikana.
Eilenkin täällä pilkkasivat kateuksissaan homoautoani.
Punikkeja ottaa pattiin kun niillä ei ole homoautoja.
elää rakkaudella, ei niille makseta palkkaa, ei ne ole tienneet saaneensa vaalitukeakaan, ei ainakaan Heinäluoma, ne on pyhiksiä.
ei kai Latikainen mitään maksa, mutta keskusta joutui maksamaan Laanisen kautta, ei voi pimittää kenenkään palkkoja eikä matkakorvauksia ne on maksettava mitkä kuuluu, toivottavasti hän itse nyt tekee ilmaista työtä ja ajaa omilla pensoilla, jos ajaa.
Korhosella oli kokonaispalkka ja se tarkoittaa sitä, että palkkaan sisältyvät myös mahdolliset ylityöt. Tällöin ei työntekijällä ole oikeutta vaatia ylityökorvauksia, eikä työnantajalla velvollisuutta niitä maksaa. 230 000 euron pyyntiin nähden on täytynyt tehdä melkoinen määrä ylitöitä. Missähän välissä ne on tehty ja kuka ne on kuitannut?
40 000 euron kertakorvaus myöskin ihmetyttää. Onhan melkoiset loma-ajan palkat ja matkalaskut, joihin vain harva poliitikkokaan taitaa yltää.