Mäki-ketelän lähtö hyvä

Näköjään Mäki-ketelän lähtö on onni onnettomuudessa. Juha oli kova tv-esiintyjä, mutta Jiri on timanttinen! Pienpuolueiden vaalitentissä Jiri räjäyttää potin!
9139
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Koko juttuhan on Mäki-Ketelän ja Kerosen yhdessä suunnittelema mediashow, jonka sivutuotteena Reino Leinon Suomensisulaiset natsiöyhöt saivat kupillisen kuumaa kusta ansaitusti nenilleen.

Vai koska olette viimeksi jonkun uuden puolueen saaneen ilmaiseksi näin paljon media-aikaa valtamediassa? Niinbä, Mäki-Ketelän saldo: Aamulehti useampaan kertaan, Hesari useampaan kertaan, Suomen kuvalehti (!!!), Yle useampaan kertaan sekä telkku että radio.

Nyt sitten Keronen oikein Prässsiklubissa. Huh huh, pojat vetää kovaa peliä. Tunnettavuus nousee, kansan kiinnostus kasvaa ja rahaa ei pala yhtään. Niinbä.

Ja mitäs siellä mediassa on todettu? Niinbä, Muutos ei ole natsirasistiöyhöjen hiekkalaatikko tyyliin Ola "Poliittinen kummajainen" tai Reino "Reinoblogisti". Heh heh, hyvältä näyttää. Todella hyvältä.

Ja mitäs se Keronen tuossa muuten totesi Mäki-Ketelästä? Niinbä, "Olen samaa mieltä Mäki-Ketelän kanssa". Ja Mäksy just kertoi Facebookissa että huomenna palaveeraavat Kerosen kanssa Mansesterissa. Mitäköhän ne palaveeraa? Varmaan jotain Reinoa miellyttävää. Heh heh heh! Tämäpä se vasta hyvältä näyttääkin!

Ja mitäs se Mäki-Ketelä sanoi radiohaastattelussa keskiviikkona oikein kahteen kertaan? Niinbä, Timo Soini on hyvä ja fiksu mies! Ettei vaan olisi Timppakin juonessa? Mitenkähän käy suomensisulaisten Maahanmuuttovastaisen manifestin vai mikä pamvletti se nyt olikin.

Ai niin vielä: kukas se keräsikään Halliksen eurovaalikortit ja samalla sai hitosti ilmaista mainosaikaa? Niimbä, ei kai vaan Mäki-Ketelä. Hehehhehheee. Mitäs se Mäki-Ketelä tekeekään töikseen? Niimbä, ei kai vaan markkinointia opeta? Mitäs se onkaan opiskellut yliopistossa? Sosiaalipsykologiaa, psykologiaa ja markkinointia!!! Hehehehehehe, tästä tulee vielä hieno show.

Äänestä
  • Muutoksen voittokulku tulee ikävä kyllä kaatumaan seuraaviin asioihin:

    -ei ole kunnollisia ehdokkaita
    -ei ole äänestäjiä

    Äänestä

  • "Mitenkähän käy suomensisulaisten Maahanmuuttovastaisen manifestin vai mikä pamvletti se nyt olikin."

    Eikös se joku pefletti ollut joka hautautui sinne ääripeflettien hautuumaalle muiden kaltaistensa joukkoon. Muutosagenda soi kohta jokaisen aidosti kriittisen poliittiseen korruptioon kyllästyneen huulilla. Oli sitten kyseessä maahanmuuttaja, poliisi, vihervasemmistolainen, eläkeläinen, libertaristi, lakimies, duunari, nukkuva äänestäjä tai kuka hyvänsä, sovinnon aika on koittanut - yhdessä eteenpäin vallanhimoisia salaseuroja ja konservatiivisia herrakerhoja vastaan. Perussuomalaisten viha-agenda epäonnistui yhdistämään kansan, Muutos 2011 antaa kansalle vallan lopettaa vihanpito ja puhaltaa yhteen hiileen kenenkään tuijottamatta omaan napaan.

    Muutos 2011 - Rappiodemokratian ja vallananastajien yksipuolisen tiedottamisen loppu!

    Äänestä

  • 5bh6bn5nb kirjoitti:

    Muutoksen voittokulku tulee ikävä kyllä kaatumaan seuraaviin asioihin:

    -ei ole kunnollisia ehdokkaita
    -ei ole äänestäjiä

    Nyt on.

    Pressiklubi toi Muutoksen.

    Äänestä

  • Ei ollut äänestäjiä. kirjoitti:

    Nyt on.

    Pressiklubi toi Muutoksen.

    Vittu te hommat olette pihalla maailman menosta. Siis sen oikean maailman joka on internetin ulkopuolella.

    Äänestä

Se oli hyvä uutinen kaikille homoille ja huumehörhöille. Nyt heillä on ihan oma puolue etujansa ajamassa.

Se oli Muutos2011 loppu. Lupaavasti alkoi vaan vituiksi meni.

Äänestä
  • Haluatko käyttää omia miehiä, asiapapereita ja tunnuksia?

    Äänestä

Mäki-ketelän lähtö näyttää koituvan erittäin myönteiseksi asiaksi Muutokselle.

Äänestä
  • Nykyisellään Mäki-ketelä hoitelee päivätöikseen hampsteria yhdessä Olavi Mäenpään kanssa sano.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Loppuenlopuksi kirjoitti:

Näköjään Mäki-ketelän lähtö on onni onnettomuudessa. Juha oli kova tv-esiintyjä, mutta Jiri on timanttinen! Pienpuolueiden vaalitentissä Jiri räjäyttää potin!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu