Keroshörhöistä ei uhkaa

Mustat silmät,korostunut ylirauhallisuus,ja muutama muu maneeri viittavat suuriin ongelmiin.
ponnaripoitsut eivät ole uskottavia,vaan samaistetaan dullahörhöihin,sivareihin ja vastuunpakoilijoihin.

Esiintymisestä tuli mieleen Joogalentäjien puolue.

Mitään vakavasti otettavaa uhkaa keroslaiset eivät muodosta,vaan politiikan puhtaanapitolaitoksen,jonne on Putkosen on hyvä kipata paska rattailta.
394
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

On ihmeellistä, että Keronen on aikanaan ajautunut PS-n porukkoihin. Mitään tekemistä tällaisilla pitkätukka, kannabis kannattajilla ole puolueessa. Olisi syytä alkaa ottaa tiukempi sihti kun esim ehdokkaiksi otetaan nuoriakin. Minusta Sampo Terho edustaa todella hyvää PS nuorta ikäluokkaa. Ja on hyvä, että hän menee EU-hun Soinin työtä jatkamaan ja varmasti uusii paikkansa v 2014 vaaleissa.

Äänestä

keronen oli kyllä hyvä. totuus löytyy kuitenkin muualta, katsokaa muutoksen kokous http://www.youtube.com/watch?v=uTUbxVWyxVI

heti alussa puhetta johdetaan selin kuulijoihin päin, nuijana nyrkki. muutoksella näyttää olevan vielä enemmän pelkkiä miehiä kuin perssuomalaisilla, muutama naisen oloinen vilahtaa jossain vaiheessa porukassa. muut vanhat ukot möllöttää paikallaan paitsi kolme pitkätukkaa ja yksi reino esittäytyvät. loput on joko kaljupäitä, partamiehiä tai mr beanin oloisia heppuja. pukeutuminen on kaikilla vähän niin ja näin mutta eihän ne vaatteet vaan aatteet. luulisi kuitenkin että porukka esittäisi edes puoluetta eikä olisi kuin sekalainen seurakunta. ja näköjään mäenpään olan ja arjalaissoturi väinö kuisman kaveri, vanha IiKolLi matti järviharjukin http://fi.wikipedia.org/wiki/Matti_Järviharju näyttää olevan mukana muutoksessa. ja loppuun vielä, hyvin meni, taktiikka ja stratekia, toimintalinja..


kuinkas moni noista on niitä sisulaisia? äänetkin meni melkein tasan sisun ja kerosen kesken. taitaa käydä niin että kahteen leiriin jakaannutaan. onkos näillä jotain nuorisojärjestöä, kun kaikki näyttää olevan vanhoja äijiä?

Äänestä
  • muutos ja IKL näyttää lyöneen hynttyyt yhteen. Muutenkin aika nolon oloista porukkaa noissa piireissä pyörii

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Soinilaispunikkiydin kirjoitti:

Mustat silmät,korostunut ylirauhallisuus,ja muutama muu maneeri viittavat suuriin ongelmiin.
ponnaripoitsut eivät ole uskottavia,vaan samaistetaan dullahörhöihin,sivareihin ja vastuunpakoilijoihin.

Esiintymisestä tuli mieleen Joogalentäjien puolue.

Mitään vakavasti otettavaa uhkaa keroslaiset eivät muodosta,vaan politiikan puhtaanapitolaitoksen,jonne on Putkosen on hyvä kipata paska rattailta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu