OLLA SUOMALAISIA.Nyky hallitus ei välitä riittävästi omista kansalaisista.Tänne kuletetaan urakalla VELKA RAHALLA Kaiken maailman KULTUURIN RIKASDTUTTAJAA rötöstelemään.Soinin väen on tehtävä kaikkensa nyt estääkseen tuo tuhlaus.Eduskunnassa monilla poliisi tutkinnat päällä.Eipäs MARIA se ihmetytä.Kansalaisia kyllä tökkii tuo nyky touhu kansan varoilla...REHELISYYS ON TIPO TIESSÄÄN Meidän päättäjiltä....Optioita jaetaan,lahjuksia jaetaan näille ahneille koko ajan.päivän valoon putkahtelee tämän tästä joku rötösteliä.KANERVA,Kaikkonen kanki,tiura,salo.ja kaiken kukkaraksi ex.pääministeri VANHANEN.Eikö Maria yhtään ihmetytä.?:..SUOMALAISIA Kansalaisia kyllä kyrsii.
PERUS SUOMALAISILLA Vallan himo.PAKKO OLLA
JO MEINATAAN
375
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Entinen oikeuskansleri ihmetteli miksi Mari ei suostu kertomaan vaalirahoituksensa alkuperää jos siinä ei ole mitään salattavaa.
Ilman perussuomalaisten valtaan nousua porvarihallitus ottaa lisää ja lisää ja lisää velkaa, tasaveroja nostetaan kuten porvaripuolueet ja vihreät ovat vaatineet ja köyhiltä leikataan loputkin sosiaaliturvat ja eläkkeet joita ovat maksaneet koko ikänsä, samaan aikaan Liliuksen kaltaiset porvarit saavat 75.000 euroa eläkettä KUUKAUDESSA ja jäävät eläkkeelle 50-60-vuotiaina! Yksikään johtaja ei ole jäänyt eläkkeelle 63v sillä heillä on rahaa jäädä missä iässä tahansa eläkkeelle, eivät tarvitse valtion tukea siihen.
Mari ei myöskään ymmärtänyt mitä annettavaa Perussuomalaisilla on hallitukselle. Onko hän näin vieraantunut tavallisen kansan tarpeista ja hyvinvoinnista ettei edes ymmärrä ja tiedä? Vai esittääkö vain tyhmää ja tietämätöntä? Miten tällainen pelle voi olla hallituksen johdossa?
PERSUT ALKKAA TASOITTAMAAN TIETÄ.Velka taakka on saatava lasku suuntaan.Maahan muuto stop.Velka rahalla peleily stop.Ahneille ei mitään erikois palkkoja,eläkkeitä,ero rahoja...VARASTAKOOT JA VALEHDELKOOT VÄHEMMÄN,Ettei ero rahalla tarvitse suuta tukkia.NÄISSÄ edellä mainituissa asioisasa olis tiukka laki paikallaan.Näitä suomen kansa ihmettelee..konnien koukkuja.
aletaan olla rehelisempiä .kanervat sun muut tiurat.osto hallitus...kuinka sille käy.onneksi yksi kansan kiusaaja lähti jo,ex.vanhanen.koko kansan kiusaajat valitaan uudelleen..vaalit lähestyy.eikä kannata äänestää,tekaistuilla vaali teemoilla esille tulevia...ovat niin paljon rötöstelleet.etteivät tiedä itsekkään,mitä tekisivät saadakseen kansan puolelleen...joutuisivat valehtelemaan vaan lisää.luottoa niillä ei ole...kyllä perussuomalaiset nyt näyttää parhaalle.ajo jahti alkanut.varkaat pois koko kansan kiusaajat pois.