meidän suhteesta jossa kummatkin on tempperamenttisiä, tappelemme pienimmästäkin asioista, mies saattaa ärsyttää mun pinnani kireelle ja saatan kostoksi lyödä häntä, jonka jälkeen hän käy kimppuuni ja kostaa takaisin. Ei kuulosta terveeltä ollenkaan että hyökkäilimme niin sanallisetsi ja väkivaltaisesti toisimme kimppuun.
Alkaa olla huolestuttavaa,ainakin ulkopuolisten silmin, muuten meillä on aina kulissit pystyssä ainakin kodin ulkopuolella.
Miksi tämä suhde näin meni? mietin sitä vieläkin,olisi parempi erota, mutta meillä on yhteinen lapsi. meidän prisuhde paheni kun jouduimme talousvankeuteen,velkaneuvonnasta ei ole apua kun yhteensä on 60.000 velkaa josta käräjäoikeus muistaa sekä ulosottovirasto, kummallakin on vakiduunit, mutta minä olen nyt hoitovapaalla niin ulosotto ei karhua ainakaan nyt.
Olen miettinyt milloin tämä tilanne helpottaa elämme kädestä suuhun,laskemme budjetin todella tarkkaan, jotain sentää opimme leveän elämän jälkeen, mutta taloushuolet on tuhonnut suhteemme.
Onneksi pojalla on kaikki mitä hän tarvitsee,häneltä ei koskaan tuu puuttuu mitään,viimeisetkin rahat laitamme poikaa, pihistelemme itse sitten.
Täytyy sanoa et lapsemme saa paljon rakkautta ja huolenpitoa,ja on iloinen,leikkisä ja hän saa kun esikoinen niin kaiken ja toista meille ei ole tulossa,koska olemme tyytväisiä yhteen.
Mietin tässä miten saisimme parisuhteen kukoistamaan taas ja kunnioittaisimme toisiamme eikä tarvitsisi hyökkäillä toisiamme kohti sanallisestii eikä väkivallalla.
Mies ei suostu parisuhdeterapiaan,juu eri eroko ainoa vaihtoehto ja kun alamme keksustelemaan minä olen tämän suhteen pahin ihminen,joka tuhonnut suhteen, miehellä alkaa ilmenee narsistisuutta,huolestuttavaa, eikö totta.
Mitähän tästäkin tulee
Liisa1972
1
588
Vastaukset
- Siitä mittään tuu
Tuo narsismikortti on taas vetäisty. Huolestuttavaa tässä on se, että keittiöpsykoloidessaan ihminen helposti syyttää muita jostain sellaisesta luonteenpiirteestä, jota ei huomaa itsessään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552533Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482367Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011049- 64891
- 65819
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648