meidän suhteesta jossa kummatkin on tempperamenttisiä, tappelemme pienimmästäkin asioista, mies saattaa ärsyttää mun pinnani kireelle ja saatan kostoksi lyödä häntä, jonka jälkeen hän käy kimppuuni ja kostaa takaisin. Ei kuulosta terveeltä ollenkaan että hyökkäilimme niin sanallisetsi ja väkivaltaisesti toisimme kimppuun.
Alkaa olla huolestuttavaa,ainakin ulkopuolisten silmin, muuten meillä on aina kulissit pystyssä ainakin kodin ulkopuolella.
Miksi tämä suhde näin meni? mietin sitä vieläkin,olisi parempi erota, mutta meillä on yhteinen lapsi. meidän prisuhde paheni kun jouduimme talousvankeuteen,velkaneuvonnasta ei ole apua kun yhteensä on 60.000 velkaa josta käräjäoikeus muistaa sekä ulosottovirasto, kummallakin on vakiduunit, mutta minä olen nyt hoitovapaalla niin ulosotto ei karhua ainakaan nyt.
Olen miettinyt milloin tämä tilanne helpottaa elämme kädestä suuhun,laskemme budjetin todella tarkkaan, jotain sentää opimme leveän elämän jälkeen, mutta taloushuolet on tuhonnut suhteemme.
Onneksi pojalla on kaikki mitä hän tarvitsee,häneltä ei koskaan tuu puuttuu mitään,viimeisetkin rahat laitamme poikaa, pihistelemme itse sitten.
Täytyy sanoa et lapsemme saa paljon rakkautta ja huolenpitoa,ja on iloinen,leikkisä ja hän saa kun esikoinen niin kaiken ja toista meille ei ole tulossa,koska olemme tyytväisiä yhteen.
Mietin tässä miten saisimme parisuhteen kukoistamaan taas ja kunnioittaisimme toisiamme eikä tarvitsisi hyökkäillä toisiamme kohti sanallisestii eikä väkivallalla.
Mies ei suostu parisuhdeterapiaan,juu eri eroko ainoa vaihtoehto ja kun alamme keksustelemaan minä olen tämän suhteen pahin ihminen,joka tuhonnut suhteen, miehellä alkaa ilmenee narsistisuutta,huolestuttavaa, eikö totta.
Mitähän tästäkin tulee
Liisa1972
1
584
Vastaukset
- Siitä mittään tuu
Tuo narsismikortti on taas vetäisty. Huolestuttavaa tässä on se, että keittiöpsykoloidessaan ihminen helposti syyttää muita jostain sellaisesta luonteenpiirteestä, jota ei huomaa itsessään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää442239Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten672121Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211960HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363941714Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1041665Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241494Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta01390Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821112Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53977- 75945