seksi on tylsää

selibat

Minusta seksi on todella tylsää, enkä saa siitä mitään. Useimmiten vain pahan mielen. Olen nyt ollut pari vuotta kokonaan ilman ja pärjään mielestäni hyvin. Olen ollut useamman miehen kanssa, ja kaikkien kanssa se on ollut mitäänsanomatonta. Miksi pitäisi enää vaivautua? Pidän itsestäni enkä halua enää pettymyksiä siltä saralta. Elämässä on paljon muutakin. Onko muita kaltaisiani? Miksi seksistä vouhkataan niin paljon eri paikoissa ja varsinkin mediassa?

7

1450

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lepakko2010

      selvästi lepakko. Ei millään pahalla, mutta mieti sitä vaihtoahtoa :) Seksi naisen kanssa on vaan niiiiin ihanaa:)

    • niin ei

      miehet yleensä ehi 5 minuutissa antaa orkkuja naiselle ellei äkkää ihan itse sormeilla mukana tai jotain.

      • Minä myös

        Kokeile kinkyseksiä, se saa syttymään.


    • *hiuspinni*

      Joo, mä tiedän miltä susta tuntuu, itse lopetin ensimmäisen kokeilun jälkeen kaks vuotta sitten.. Sekään ei tosin ollu mun oma valinta, mutta jos sä tykkäät itsestäs noin, niin sun ei tarvitse olla seksuaalisessa kanssakäymisessä kenenkään kanssa. Miehiähän se vituttaa, mutta eikö se ole niille vaan oikein? *Minen oo mitenkään femiininen nainen.* O.o

      • mepamutiainen

        Täysin samaa mieltä kesk. aloittajan kanssa! Hyvä, että on muitakin ilman seksiä eläjiä.


    • Ei seksiä kiitos

      Näin on. Itse olen samaa mieltä että seksi on tylsää josta ei saa mitään. Tyttöystäväni ja minä erosimme koska minua ei jaksanut enää kiinnostaa seksi. Nyt olo on paljon parempi kun ei ole riippakiveä. En vaihtaisi päivääkään pois. Olo on todella hyvä. Muutama vuosi sitten en olisi voinut edes ajatella olevani ilman seksiä. Harmittaa kun en tajunnut tätä aikaisemmin.

      Ei seksiä kiitos!

    • LA, LA,LAA, LA, LAA

      KUVITTELET NÄKEVÄSI MUITA MIEHIÄ JA NAISIA KOKEILEMASSA TÄTÄ SAMAA ASIAA; USKOLLISIA SINULLE, EI OLE TOTTA :" EI TUU, EI OO´, ENKÄ SANO JUU...?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      67
      1262
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      911
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      342
      729
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      116
      680
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      52
      670
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      646
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      638
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      615
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      592
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      584
    Aihe