Millon porvari on töitä tehnyt?

Ei koskaan!
5103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Fiksu poimittaa muilla ja vetää tuoton.

Äänestä
  • eivät myönnä olevansa ahneita sikoja? Olisko niillä vielä senverran häpyä että niitä hävettää?

    Äänestä

  • Nílken kirjoitti:

    eivät myönnä olevansa ahneita sikoja? Olisko niillä vielä senverran häpyä että niitä hävettää?

    Jos tollasia mietit. Sinusta ei ole porvariksi!

    Äänestä

  • Savolainen näes poimituttaa tai jopa poimitatuttaa.

    Äänestä

Porvari teettää työnsä muilla ja repii duunarin selkänahasta miljoonavoittonsa. Palkkaa duunarille ei porvari haluasi maksaa edes sitä mikä on pakko. Ahneus on näkyvin ominaisuus porvareilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pthyi! kirjoitti:

Ei koskaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu