Antaisin ehkäpä seitsemän. Joiltakin osin uudistus ihan ok, vaan on huonoja puolia edelleen ettei seiskaa enempää kykenen antamaan. Tietystikkäänhän kaikkia on mahdoton miellyttää, mutta joiltain osin ei vain ole toimiva.
Arvosanaksi tälle uuditukselle
mounlex
21338
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
arvosanan?? Sillekö kun useimmat meni takasin huuhaalle. :))
Kahelit palasivat,) Toiset ei menneet edes tänne.
http://www.seiska.fi/
Ei nyt hetkeen taas sitten viihdytä meitä seiskan välityksellä
mounlex näin, että niin kauan kuin näillä muutamilla häiriköillä on kirjoitteluvapaus S24 foorumissa, niin on lähes mahdoton päästä niistä erilleen :( Yks vaihtoehto olis tietysti lukea ja vastata vain rekaantuneitten viesteihin, jolloin noi herjat loppuis hiljakseen, kun eivät saa enää keneltäkään niillä haettua huomiota.
Jos olet huomannut, niin on väläytelty rekkautumispakkoa, joka toisaalta ois ihan hyvä asia ja sais noi spämmääjät vähemmäksi. Tosin ei sekään asia autuaaksi tekis, sillä nimimerkkejähän riittäis, joka niillä haluaa leikkiä, eikä konekohtaiset bannitkaan auttais, kun senkin voi osaava kiertää helposti.
Tekis mieli pistää loppuun kappale "poliisi pamputtaa", mutta en viitsi, kun ne pamputtaa aivan vääriä henkilöitä (pikku rikollisia, kun heidän kädet ei ylety isoihin kihoihin ja todelliseen ongelmaan) :)))
Te kuten minä, älä ole heistä millänsäkkää:) *olipa siin taas suomenkielen sana:)*
ole noita spämmejä lukenut enää pitkiin aikoihin, johan nyt sen verran multakin itsesuojeluvaistoa löytyy :) Toki mua harmittaa herkempien kirjoittajien puolesta, jotka noi herjaajat on saaneet lopettamaan kirjoittelun kokonaan. Heidän takiaan on lähtenyt 10-15 tosi hyvää kirjoittelijaa, joiden kanssa oli mukava jutskata palstalla. Muahan tommoiset paskat ei heilauta minnekään suuntaan :))
Ainoa keino saada spämmi vapaa palsta on pankkitunnuksien käyttäminen kirjautumiseen. Olisi ainoastaan yksi nikki ja sekin 99% varmuudella jäljitettävissä, mikäli viestit ylittäisivät herjauksen/loukkauksen kriteerit.
Teknisesti se olisi toteutettavissa, mikäli halutaan anonyymit riekkujat pois häiriköimästä.
Mutta, silloin olisi peli ainakin rehellistä ja kakaroiden/sairasmielisten häiriköinti loppuisi lähes kokonaan. Jäljelle jäävä valio-olmijoukkio (1%) jatkaisi spämmäystään siitäkin huolimatta. Ainakin jonkin aikaa. ,)
vaan periaatteessa vastustan kaikkia henkilötietojen antamisia nettiin, kun ei nää näytä ollenkaan turvallisilta paikoilta :( No, mun kohdalla rekkautuminen tänne jäis ehkä tuossa vaiheessa tekemättä, mutta eihän se sota yhtä miestä kaipaa, eikä yks mies sotaa :)
Kyllä minä antaisin ainakin sen kasin. Eihän sitä tiedä, miten hyvä tästä tulee. Antaa huuhaan räksyttäjien vähän aikaa räksyttää täällä. Kyllä he ajan mittaan kyllästyvät, jos ei heitä noteeraa :=))
Onko niin et tämä uudistus on vielä kesken?
Viikon päästä täällä saattaa olla jo aika hyvät menot. Ollaan nyt vaan positiivisella mielellä :=))
perkules suunnitella viikonlopuksi isompia menoja tänne? Taitaa olla tulossa joitain kuuluisia tähtejäkin vierailulle? (ei toisten palstojen sheriffejä) :)) Katsellaan nyt ja kuunnellaan, mitä täällä tapahtuu.
Yxitypyn 30 neliön KAKSIOSSA?
ens viikonloppuna ehdi mitään pippaloita pitää kun livepuolella on niin paljon tekemistä, mutta kyllä joku viikonloppu vois pippalot pitää täällä. Jos ostais sitten vähän punkkua näppiksen viereen, niin alkais kunnolla kieli laulamaan :=))
Voishan sitä jonkun tähdenkin pyytää tänne esiintymään :=))
neliöitä vähän liikaa. Kymmenen neliön yksiössä :=))
Paula Koivuniemi:) Siinä sitä oiskin lifestylea
mulli se kirjoitti myös kerbilerona. kärysit nyt vastaavasi myös itsellesi. :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Höpötellä omiasi!
tai muukaan arvostelusi ei merkitse mitään. Olet hyttysen paska valtameressä.
niin minäkin olen ja vielä mies, väitti joku