Virkamiehet maksaa

nyt kaikki itse heh heh heh varmaan:

http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Seitsensivuinen kirje neuvoo virkamiehiä maksamaan lounaansa itse/1135259969344?ref=rss
279
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

vuosia nostanut perusteettomasti kulukorvauksia siilinjärvelle jossa sillä on kaksio vaikka on asunut koko ajan espoossa jossa on helvetin iso talo, 1800 euroa nettona kuukaudessa, lisänä Katainen on toimillaan saanut aikaan helvetilliset olot enemmistölle. Seuraavissa vaaleissa sit Kokoomus oppositioon jonne se kuuluukin, ei kannata uskoa Kokoomuksen oman Taloustutkimuksen kannatuskyselyjä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


HallitusVisa vinkuu kirjoitti:

nyt kaikki itse heh heh heh varmaan:

http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Seitsensivuinen kirje neuvoo virkamiehiä maksamaan lounaansa itse/1135259969344?ref=rss

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu