Thoors ongelmissa

Vantaan sanomat sanoo nyt julki sen mitä kaikki jo tietävät: Thoors on kyvytön virkaansa ja upottaa rkp:n pakkoruotsin kera yhä syvempään suohon!

http://roskanpoimija.puheenvuoro.uusisuomi.fi/43128-maahanmuuton-salat-julki
488
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tulee olemaan mielenkiintoista katsoa 2011 rkp:n pyristelyä kun persujen vaalivoitto julistetaan!

Äänestä

http://www.helsinginuutiset.fi/Uutiset/Kolumnit/Maahanmuuton-peitellyt-paperit

"Maahanmuuton peitellyt paperit

07.09.2010 8:25

Perussuomalaiset saavat kiittää kannatuksensa kasvusta maahanmuuttoministeri Astrid Thorsia (rkp). Maahanmuuton hallinto on kirvonnut hänen käsistään. Poliisi epäilee, että sinisilmäinen maahanmuuttopolitiikka ja hyväuskoinen hallinto peittävät alleen murrosikäisten somalityttöjen ihmiskaupan useissa Etelä-Suomen kaupungeissa: Somalityttöjä on ostettu kakkosvaimoiksi Suomeen. Vapaamielisestä holtittomaksi muuttunut maahanmuutto näyttää todelliset kasvonsa.

Thors on vastustanut maahanmuuton ongelmia käsittelevien raporttien ja ns. perheenyhdistämisselvitysten julkistamista. Katastrofin syventyessä vihreät tekevät pesäeron Thorsiin. Afrikan pakolaisongelmien kanssa kamppaillut kansanedustaja Pekka Haavisto (vihr) sanoo, että ”pakolaisten keskuudesta pitäisi karsia sellainen ajattelu, että etsitään maa, jossa saadaan potentiaalisesti parhaat edut”. Haaviston mielestä somaleja on autettava lähellä heidän omaa kotimaataan. Nyt kun Haavisto on puhunut, myös pääministeri uskaltaa todeta saman ilman, että hänet leimataan rasistiksi.

Laittoman maahanmuuton tukemista on pidetty laupeudentyönä ja hyväksyttävänä kansalaistottelemattomuutena. Laittomasti maassa olevia on piiloteltu koteihin, kouluihin ja seurakuntataloihin. Mediat ovat tehneet kätkijöistä sankareita.

Sinisten suomalaissilmien katveessa rehottaa kuitenkin raaka maahanmuuttobisnes, jonka takana ovat järjestäytyneet rikolliset. Tämän voi todeta suojelu- ja keskusrikospoliisin raporteista.

Rikolliset takovat rahaa salakuljettamalla ihmisiä Suomeen. Palkkioksi he kiristävät pakolaisia lähettämään osan sosiaaliturvarahoista rikollisten tileille ulkomaille. Ellei rahaa tule, sukulaiset kärsivät.

Hollanti, Tanska, Saksa, Norja ja Ruotsi ovat käyneet läpi saman kehityskulun sinisilmäisyydestä realismiin. Nyt näissä maissa kadutaan ajattelemattomuuden kallista hintaa, jonka osamaksueriä Suomi jo suorittaa.

A.–P. Pietilä

Vastaava päätoimittaja"

Äänestä
  • Näin saa rkp lunta tupaan joka ikkunasta..

    Äänestä

Thors on parasiitti. Neuvoisin kyseistä ämmää hakemaan välittömästi Ruotsin kansalaisuuden. Siellä pääse sinne ihanne maahansa.

Osaako Thors edes laskea paljonko se Suomen kokoisessa maassa olisi jos väestöstä 20% olisivat maahanmuuttajia kuten Länsinaapurissa. Siihen vielä jos kaikki mustalaiset, juutalaiset, tataarit, saamelaiset ja muut vähemmistöt alkaisivat vaatia svekko tyyllisiä kielellisiä oikeuksia.

Olen nähnyt jopa näitä somaleita ja savunahkoja kun olen käynnyt Finnmarkissa. Sen ymmärrä jos siellä venäläisiä on mutta mitä helvettiä joku somali tekee jossain Kirkkoniemessä tai Tromsassa. SAATANA näitä skandinaavi urpoja! Voi helvetin helvetti"!

Eihän Suomi murhannut omia juutalaisiaan kuten norjalaiset, baltit ja saksalaiset tekivät. Miksi sitä monikulttuurisuus paskaa pitää tänne yrittää tyrkyttää!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


2011 tulossa.. kirjoitti:

Vantaan sanomat sanoo nyt julki sen mitä kaikki jo tietävät: Thoors on kyvytön virkaansa ja upottaa rkp:n pakkoruotsin kera yhä syvempään suohon!

http://roskanpoimija.puheenvuoro.uusisuomi.fi/43128-maahanmuuton-salat-julki

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu