1) Lisätä mamujen määrää mm. suomessa. Näin saadaan palkat alas ja matalapalkkaiset työt yleistymään eliitin edun mukaisesti. 2) Saada kristinusko lakaistua maton alle. Tilalle kelpaa, joko muslimiuskonto tai tuleva maailmanuskonto. 3) Lisätä ruokiin haitallisia syöpää ja narkolepsiaa aiheuttavia ainesosia. Tämä tietysti eliitiin omistamien lääkeyhtiöiden tuotteiden menekin lisäämiseksi ja ylimääräisen väestön karsimiseksi. 4) Aivopestä ihmiset uskomaan poliitikan hyvää tekevään muutokseen, mm. luomalla persujen puolue, joka on olemassa ainoastaan sitä varten etteivät ihmiset lopullisesti menettäisi uskoaan politiikkaan ja aloittaisi omaa kapinaansa. 5) Luoda rasismin vastaisia lakeja ja uhkauksia, vaikka eliitti itse aikaansaa omilla toimillaan rasismia aikaan ja ylläpitää sitä. 6) Ylläpitää ilmastonmuutosta omilla kemiallisilla aineilla ja ilmastonhallintaa edistävällä laitteella HAARP teknologialla. 7) Luoda normaalin kansalaisen elämää hankaloittavia lakeja ja lakialoitteita sekä veroja. 8) Ylläpitää terrorin uhkaa valtion omalla terrorilla maailmanlaajuisesti. 9) Siirtyä vähitellen pois käteisestä rahasta ja mikrosiruttaa ihminen. 10) Luoda yhä kontrolloidumpi yhteiskunta ns. terrorismin vastaisen sodan uhan varjolla.
Uuden maailmanhallituksen
tärkeimpiä tehtäviä
3159
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
ajaudumme (huom. olemme jo ajautuneet) kohti yhteiskuntaa, jossa rehottaa alkoholiongelmat (huomioikaa alkoholin osuus erilaisissa liikenneonnetomuuksissa, varsinkin nuorten kohdalla). Moraalittomuuden ihannointi (erilaiset reality tv-sarjat ja mm. bb). Huumeongelmat. Lääkkeiden haittavaikutuksista johtuvat sairaudet ja kuolemat. Lainojen korkojen muutokset ja niistä aiheutuvat ongelmat sekä väkivallan teot. Rahan riittämättömyys ja erilaisen harmaan työn määrän kasvu. Nuorten pitäminen työttömänä eläkeiän kasvun myötä. Asumis- ja elämiskustannusten nousu ja samanaikainen palkkojen lasku jne.
http://www.youtube.com/watch?v=vJ1KZvzXpKI
Voisko todella haarp teknologialla aiheuttaa tämän ydintalven, olen kyllä huomnnut ettö valtavia ja outoja lentokoneiden vanoja on kesästä asti ollut .