Hokarin vaimolla 15v nuorempi mies?

Aamulehti kertoo että Sami Kapasen vaimo on tapaillut 15 vuotta nuorempaa miestä.

"Kapasen 36-vuotias Petra-vaimo on tapaillut 21-vuotiasta nuorukaista.
Kaksikon kerrotaan tavanneen kuopiolaisessa Pelimies Sport Cafessa, jossa nuorukainen oli töissä."

Millaisia tunteita tämä uutinen teissä herättää?


http://www.aamulehti.fi/uutiset/viihde/189767.shtml
2342
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sami Kapanen kertoo lehdelle olevansa tietoinen kaksikon tapailusta, mutta hänen mukaansa kyse on vahvasta ystävyydestä. Kapasen mukaan avioero ei kuitenkaan ole vireillä.

"Voihan sen noinkin ilmaista. Ero tulisi varmaan miljoonamiehelle turhan kalliiksi."

"Ihan normi arkea erityisesti varakkaiden jääkiekkoilijoiden parissa. Onhan näitä nähty vuosien saatossa vaikka kuinka monia ja sama tulee jatkumaan Kurri, Tikkanen, jne. Mikäs siinä naisen lähtiessä vähän nuoremman miehen matkaan jos ei ole tehty avioehtoa, kun puolet miljoonien omaisuudesta rapsahtaa eron myötä tilille. Vähemmästäkin alkaa janottamaan ja tekemään vierasta mieli jos ukko on puolet vuodesta tienpäällä."

"Viisas mies kun ei hajota perhettä ohimenevän jutun takia."

"Avioero ei kuitenkaan ole vireillä? Ai ei kuitenkaan, VAIKKA kyse on vahvasta ystävyydestä. No, enpä ole ennenkään kuullut, että ystävyyden takia erottaisiin avioliitosta."

"Mailmaan normalin asia, siis ystävyys paitsi suomessa tämä on uutinen!"

"Minullakin on läheinen miespuolinen ystävä, jonka mieheni tuntee. Aina saa olla selvittämässä ystävyyden laatua uteleville ihmisille silloin, kun olen ystäväni kanssa liikenteessä ilman miestäni.
Hoh hoijaa...Että ei voi olla oikeasti ystävä vastakkaisen sukupuolen kanssa enää ala-asteen jälkeen,niinkö?!"

"Eikös vahva ystävyys riitä monelle miehelle syyksi pistää akkaa turpaan."

"Ei se ole uutinen että Kapasen vaimo tapailee nuorempaa miestä.
Se olisi uutinen että nuorempi mies tapailee Kapasta."

"Miksi se on ihmeellistä jos nainen tapailee nuorempaa miestä??
Miksi mies saa vain seurustella ja mennä naimisiin itseään 30-40v nuoremman naisen kanssa?"

Äänestä
  • Toisaalta onhan se nuorena mukavaa paneskelle itseään vanhempia naisia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


"PuumaPetra"??? :o kirjoitti:

Aamulehti kertoo että Sami Kapasen vaimo on tapaillut 15 vuotta nuorempaa miestä.

"Kapasen 36-vuotias Petra-vaimo on tapaillut 21-vuotiasta nuorukaista.
Kaksikon kerrotaan tavanneen kuopiolaisessa Pelimies Sport Cafessa, jossa nuorukainen oli töissä."

Millaisia tunteita tämä uutinen teissä herättää?


http://www.aamulehti.fi/uutiset/viihde/189767.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu