Kuljin tänään ostoskeskuksen leveällä pääkäytävällä kahden kauppakassin kanssa. Ohitin somalinaisen kärryineen. Vastaan tuli kahdet rattaat rinnakkain kaksi muuta somalinaista, jotka minusta vähää välittämättä lähtivät kiilaamaan suoraan päin minua ja naista, jota olin ohittamaassa. Eivät tehneet elettäkään väistääkseen, päinvastoin tulivat suoraan päin. Minusta tuollainen osoittaa rasistisia asenteita, sillä kyseessä on ilmiselvä ylimielisyys ja töniminen. Jos itse liikut käytävän oiekaa laitaa ja joku tulee päin, onko sinun tehtäväsi lähteä kiertämään heidät? Ei ole.
Rasistinen liikkuminen
dgdfgdfgdfg
11172
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
eivät enää kiilaa ketään,,
Lähi-Itäkeskuksesta ( ent.Itä-keskus) tai väistä ja kumarra.....
sellainen ryhmä, joka on sitä mieltä, että he kokevat pelkkää vainoa uuden kotimaansa taholta.
Silti sellainen puhe, jossa maahanmuuttajat ovat "loisia" ja "roskasakkia" on, sanalla sanoen, yhtä tyhmää.
mielipiteesi jolle ei tarvitse paljoa arvoa laittaa,,mutta vaalien jälkeen meno muuttuu ihan varmasti ,,,
"uudessa kotimaassakin" ?
Mutta sallittakoon veikkaukseni, että perustuslaki, jolla turvataan yksilön perusoikeudet, säilyy Suomessa vaalien jälkeenkin - ja hyvä niin.
kun olisikin pelkät perusoikeudet.
"Ihan varmasti kuuluu maahanmuuttajiinkin sellainen ryhmä, joka on sitä mieltä, että he kokevat pelkkää vainoa uuden kotimaansa taholta. "
...Meinaatko että ensin kun annetaan turvapaikka, 55.000 euroa vuodessa tukirahaa, ilmainen asunto ja kaikki palvelut yms. niin on oikeutettua vielä tuntea vainoa täällä.
Paskapuhetta että tämä olisi heidän uusi kotinsa sillä Suomi ei todellakaan ole elintasopakolaisten uusi koti.
"Mutta sallittakoon veikkaukseni, että perustuslaki, jolla turvataan yksilön perusoikeudet, säilyy Suomessa vaalien jälkeenkin - ja hyvä niin. "
...Eiköhän tämäkin vaihdu lopulta rasistiseen Sharia-lakiin sillä somalit yms. muslimit lisääntyvät huomattavasti kantaväestöä nopeammin ja lisää tulee koko ajan maahan. Eli siinä vaiheessa kun valtaväestöstä tulee vähemmistö niin tilanne alkaa olemaan sama myös Eduskunnassa... joka päättää mitä vääräuskoisten vanhalle perustuslaille tehdään eli otetaanko oikeaoppinen Sharia-laki vai annetaanko vääräuskoisen vähemmistö määräillä.
Ei voi olla mahdollista, mamut on kunniakansalaisia!
Tarkoitan, että kaikissa ihmisryhmissä on omat marisijansa, oli heidän tilanteensa sitten millainen tahansa. Tällä palstalla vain harvemmin puututaan kantaqsuomalaisten marinaan, varsinkaan rasistien, josta täällä todella pitäisi keskustella.
Olet ilmeisesti itsekin tajunnut, niin uskomatonta kuin tajuaminen rassulle olisikin, että viestisi ovat hävettävän typeriä, koska rassumaisen selkärangattomasti esität ne minun nimimerkilläni.
Taidat olla oikein nero omiesi joukossa, kun hoksasit pistää idioottimaisuuksiisi väärän nimimerkin.
säädellään tilanteen mukaan.