Ärsyttääkö ketään muuta adlibris -kirjakaupan mainos, jossa flegmaattinen naisääni mainostaa adlibris-kirjakaupan tuotteita jokaikinen aamu ainakin mtv3:lla. Olisin laittanut palautetta kauppaan, mutta sivuilla ei ollut suoraa palautamahdollisuutta.
Adlibris mainos ärsyttää
6
706
Vastaukset
- ärsytyskynnys ylitty
En ikinä ole kirjoittanut mihinkään muuta nyt ärsytys naisäänessä on niin suuri että oli pakko samantien yrittää purkaa ärsytystä. Ja palautepaikkaa ei ole missään. En tule koskaan ostamaan mitään ennenkuin ääni korjataan ihmiskorvalle kuultavaksi. Eihän siitä kuitenkaan nykyisellään saa mitään selvää sellaisesta falsetti- ja kimitysäänestä.
- tosi ärsytys
Kysymys on siis Adlibris-kirjakauppa mainoksen nais-äänestä, josta ei kukaan saa selvää. ÄÄnihän vie teiltä asiakkaita. Normaali-äänisiä naisiakin löytyy, jopa Suomen kielisiä.
- Adlibris ?????
tosi ärsytys kirjoitti:
Kysymys on siis Adlibris-kirjakauppa mainoksen nais-äänestä, josta ei kukaan saa selvää. ÄÄnihän vie teiltä asiakkaita. Normaali-äänisiä naisiakin löytyy, jopa Suomen kielisiä.
Kyllä taas viikko alkaa todella kurjasti. Tiedän että pahempiakin asioita maailmassa kuin Adlibris-mainos mutta kaikkiin ei voi vaikuttaa mutta kun tähän sentään voisi. Äskeisessä, pari min. sitten tulleessa mainoksessa oli ääni niiiiin korkealla falsetissa että kuulija ei edes tiedä MITÄ KIELTÄ puhutaan, saati että olisi jotain mennyt perille. MIKSI ETTE VÄLITÄ KATSOJISTA JA KORJAA TILANNETTA. Ärsytys on todella niin suuri että johan imagonne kärsii vastuuntunnottomuudesta ja välinpitämättömyydestä.
- ohi ku lukija
Myös niitten sähköpostit on ihan kauheeta spämmiä.. Menee hermot niihin, niiden jotenkin hu*raavaan sävyyn, joka ei sovi kirjakaupalle, ne yrittää myydä minulle roskaa, kun olen niitten kautta kerran ostanut laatukirjallisuutta. Ärsyttää!
- ei uusavuton
Avatkaa narisijat tuo sivu,
http://www.adlibris.com/fi/
Ja sieltä alalaidasta sähkäriosoite: [email protected]
Tonne sähkäriin vaan narinanne, ja ilmoitus siitä ette salli mainontaa s-postiinne.
Ei ne täältä mitään teidän naukujanne käy lukemassa! - Äiti1
Nyt vasta kauhea joulumainos, jossa lapsi valehtelee sitä sun tätä vanhemmilleen mm. Että isommat jahtasivat häntä jne. Ihan kauhea
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2343982Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1232297Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996- 1401439
- 77929
Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan
Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein127927Hotelli kainuu
Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!37910Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?
Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!330849Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei8807J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti
Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl61756